26. listopadu 2015
Konečnou úpravu zabalenému dárku nemusí dát jen dárkový papír. Myslíme si, že i dózy, šátky a noviny mohou vypadat slavnostně.

ZCELA PŘÍRODNÍ

Podívejte se, co se skrývá ve vašem starém papíru (nebo od této chvíle sbírejte hezké obrázky). Pěkné motivy na kreslení či výstřižky s módou se dají výborně použít jako dárkový papír. 

S PŘITAŽLIVÝM POTISKEM

Sladkosti a sušenky se dají nejlépe zabalit do sáčku. Jednoduché pytlíky můžete zkrášlit razítky. Perfektní jsou také nalepené krajky nebo stužky a papírová peříčka, která se připevní kancelářskými svorkami.

PŮVABNÁ HNÍZDA

Dobře poslouží obaly od konzerv. Vymyjte je a odstraňte z nich etikety. Dárkový papír s dezénem stromové kůry zastřihněte na potřebnou velikost a pomocí oboustranné lepicí pásky ho připevněte po celém obvodu konzervy. Potom ozdobte víko: Z barevného papíru vystřihněte kolečko odpovídající průměru konzervy a přidejte 1,5 cm. Takto vzniklý okraj nastřihněte v pravidelných odstupech kolem dokola tak, aby se proužky papíru daly přehnout kolmo dolů, a připevněte ho lepicí páskou. Víko rovněž polepte dárkovým papírem. Jako hnízdo nalepte tilandsii (známá jako španělský mech, seženete v květinářství) a na ni připevněte ptáčka.

POKLADNIČKA

Malá, ale potěší. V ořechu nebo krabičce od zápalek budou šperky bezpečně uložené. Opatrně rozlouskněte vlašský ořech a skořápku natřete zlatou barvou. Dovnitř vložte kousek vaty, aby vaše cennosti byly chráněné. Nakonec ořech ovažte provázkem. Krabičku polepte černým papírem, popisovačem na něj pak můžete nakreslit mašli.  

Další skvělé tipy, rady a nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji!