19. dubna 2018
Domácí barvení nemusí být noční můrou, pokud znáte správný postup a vyhnete se častým chybám. Přečtěte si našich pět rad a barvení vlasů pro vás bude hračka!

Výběr správného odstínu

Domácí barvení začíná u výběru odstínu, který by se vám měl líbit, ale zároveň je důležité, aby ladil s tónem vaší pokožky. Studeným typům sluší popelavé a neutrální odstíny, zatímco teplý nádech pleti vypadá nejlépe se zlatavými nebo načervenalými barvami. Buďte odhodlaná, ale zároveň myslete na to, že udržování některých výrazných odstínů může být náročné a vyžaduje častější barvení.

Různé typy barvy

Výběr odstínu jste již zvládla, nyní je na řadě určit správný typ barvy. Kromě přelivů a postupně se vymývajících barev, které jsou ideální pro různé barevné experimenty, existují semi-permanentní a permanentní barvy. Semi-permanentní barvy na vlasy jsou určené ke krytí prvních šedin nebo pro ženy, které s barvením vlasů začínají. Vydrží několik týdnů a vlasy zanechají lesklé a zářivé. Permanentní barvy jsou dlouhotrvající a perfektně překrývají šediny, jelikož pronikají hluboko do vlasového vlákna a zároveň o vlasy pečují.

Pramínkový test

Pokud chcete zjistit, jak bude barva na vlasech vypadat, ještě než přikročíte k samotnému barvení vaší hřívy, udělejte si pramínkový test. Odstřihněte malý pramínek ze spodní vrstvy zadních vlasů a nabarvěte ho jako první. Počkejte 24 hodin a uvidíte, jestli vlasy získaly barvu, po které toužíte.

Nanášení barvy

Abyste barvu nanesla rovnoměrně, rozdělte vlasy při barvení do několika sekcí. Nejprve vytvořte uprostřed hlavy po celé délce pěšinku a každou část pak rozdělte ještě napůl – podél linie ucha. Tímto způsobem vzniknou čtyři sekce, na které postupně naneste dostatečné množství barvy, tak aby byla všechna vlákna pokryta od kořínků až ke konečkům.

Závěrečná péče

Závěrečná péče je nezbytným krokem při domácím barvení vlasů, jelikož uzavírá povrch vlasového vlákna, a tím zamezuje jeho poškození a předčasnému vymytí barvy. Vyživující péče bývá často součástí balení společně s barvou a dalšími pomůckami.

TIP: Vyzkoušejte dlouhotrvající barvy na vlasy s vysokým stupněm krytí šedin Garnier Color Naturals, obsahující přírodní olivový olej, který proniká hluboko do struktury vlasů a při barvení je vyživuje. Závěrečná péče je obohacena o tři druhy olejů – kromě olivového ještě avokádového a karité a poskytuje vlasům ochranu i po nabarvení.