24. září 2018
Uvádíme tři příklady ženského chování k sexu a intimitě. Poznáváte se?

Styl, jakým se milujete, vypovídá o budoucnosti vašeho vztahu.

1. Vyhlásila jste dotykové embargo

„Můj přítel se rád mazlí – pořád mě hladí a objímá. Vydržím to asi pět sekund, ale pak už jsem nervózní a bažím po klidu. Když však Honzovi naznačím, aby přestal, urazí se,“ svěřuje se dvacetiletá účetní Lída.

Partnerská diagnóza: Pokud vám v náruči milovaného naskakuje husí kůže, znamená to, že máte strach z intimity. Bojíte se, že váš drahý používá něžnosti, jen aby se dostal do vašeho nejcitlivějšího pásma. Podle psychologů útěk z objetí může naznačovat, že ve vztahu nejste spokojená.
Záchranka: Odháníte nenechavé ruce partnera? Když vás obtočí přítelovy paže, nadechněte se a zkuste setrvat v jeho náruči déle než obvyklé tři vteřiny. Nemusíte se ničeho bát – jste přece volná a svou budoucnost máte jen ve svých rukou! Uvalil partner na své tělo dotykové embargo? Snažte se zachovat klid a nedělejte ukvapené závěry. Bořte jeho ledovou zeď pomalu. Až zase budete spolu, třeba jen poznamenejte: „Miláčku, skoro vůbec se se mnou nemazlíš, a když už, tak se většinou odtáhneš.“ Zjistěte, jaké něžnosti se líbí vám oběma, a zkuste si je společně vychutnat.

2. Předstíráte orgasmus

„Jsem výborná herečka. Svému příteli dokážu zahrát i to nejdivočejší vyvrcholení,“ chlubí se třiadvacetiletá švadlena Denisa.
Partnerská diagnóza: Vnímáte postel jako divadelní jeviště a něžnosti coby součást herecké role. Místo sebevědomého chování stavíte partnera do pozice svého šéfa. Máte strach být sama sebou. Kvůli obavě z konfliktu raději nasazujete divadelní masku.
Záchranka: Vaším nepřítelem je stud! Odhoďte zábrany a uspořádejte si s partnerem erotickou seanci pro dva. Jestli se vám bude zdát, že si váš drahý spletl milování se závody formule 1 a že cíl s názvem Orgasmus právě úspěšně míjíte, zamávejte na něj výstražným praporkem a přimějte ho, aby zpomalil.