24. ledna 2011
V pátek 1. července se na pláži Les Estagnots ve fran¬couzském Seignosse odjezdilo finále čtvrtého ročníku Mistrovství Čech a Slovenska v surfingu.

Vyřazovací kola probíhala v průběhu celého týdne a v pátek se střetli nejlepší surfaři z Čech a Slovenska, aby se rozhodlo o vítězi. Finalisti měli 30 minut, aby rozhodcům ukázali to nejlepší, co v nich je. Výsledné bodové ohodnocení se skládalo ze součtu třech nejlepších jízd.

Za nádherného slunečného počasí a velkého množství fanoušků z obou zemí si v ženské kategorii své prvenství jednoznačně vyjezdila Anna Černá (CZE). Její sedmá vlna byla vítězná a zároveň i nejlépe bodovaná vlna celého finále. Druhé místo obsadila trojnásobná šampiónka z předcházejících ročníků Tereza Olivová (CZE). Na třetím místě skončila Ada Coneva (CZE). Nejlepší Slovenkou se stala Barbora Števulová, které se podařilo postoupit až do semifinále mezi 8 nejlepších jezdkyň.

Mužské finále bylo nesmírně napínavé a vyrovnané až do konce. Pořadí se neustále měnilo a rozhodovalo se v posledních minutách, které nejlépe zvládl Martin Černík (CZE) a těsným rozdílem 0,5 bodu odsunul Břetislava Rubého (CZE) na druhé místo. Třetí místo si vyjezdil obhájce titulu z minulého roku Jan Klvaňa (CZE). Jan zároveň získal cenu za nejlepší vlnu celého eventu a odnesl si ocenění Snickers Best Wave. Ze slovenských jezdců se nejlépe umístnil Vladimír Bachnár. Vlado, stejně jako Barbora, skončil až v semifinále.

Současně s hlavním programem probíhalo několik dalších disciplín. Jednou z nich byl i mezi surfaři velmi populární GSmart Tag Team contest – soutěž šestičlenných týmů. Největší soudržnost předvedl tým s názvem Slovenská střela/maďarský guláš, který nasbíral nejvíc bodů. Mezinárodní tým jezdil ve složení: Báša Števulová, Maroš Němec, Vlado Bachnár, Matúš Hubka, Erik Bútora a maďarský team kapitán Peiman Lotfi.

Další disciplínou byla soutěž o nejrychlejšího „pádlovače“ – Grow Shop Paddle Battle. Vytyčenou trať nejrychleji přepádloval Pavel Hruška (CZE) před Peimanem Lotfim (HUN). Třetí disciplínou byla Expression session. Hodinové soutěže se zúčastnilo 30 jezdců. Soutěžilo se o Best Barrel (jízda v tunelu), který patřil Břetislavovi Rubému, Best Trick a to obrat o 360° na vlně předvedl Jan Klvaňa a v kategorii Best Style byl nejlepší Václav Jirsák.

Čtvrtý ročník Quiksilver & Roxy Czech & Slovak surfing Championships ukázal obrovský pokrok v surfovaní našich jezdců. Surfing se stává v našich končinách každým rokem populárnější a věnuje se mu stále více lidí. Úroveň mistrovství Čech a Slovenska v surfingu je toho důkazem.

Výsledky:  

Roxy Czech & Slovak surfing Championships 2011

 1. místo – Anna Černá (CZE) 10 b.
 2. místo – Tereza Olivová (CZE) 7 b.
 3. místo – Ada Coneva (CZE) 6,5 b.
 4. místo – Olina Vlčková (CZE) 5 b.

Quiksilver Czech & Slovak surfing Championships 2011

 1. místo – Martin Černík (CZE) – 13 b.
 2. místo – Břetislav Rubý (CZE) – 12,5 b.
 3. místo – Jan Klvaňa (CZE) 12 b.
 4. místo – Petr Novotný (CZE) 10,5 b.

G-Smart Tag Team

 1. místo – Slovenská střela/maďarský guláš
 2. místo –  Surf-Trip
 3. místo – Czech Necks
 4. místo – Playground

Expression session

Best Barell -Břetislav Rubý (CZE)

Best Trick – Jan Klvaňa (CZE)

Best Style – Václav Jirsák (CZE)

Grow Shop Paddle Battle

 1. místo -Pavel Hruška (CZE)
 2. místo – Peiman Lotfi (HUN)
 3. místo – Robert Chadim (CZE)

Snickers Nutcase Best Wave

Jan Klvaňa (CZE)