26. září 2018
Rovnost pohlaví neznamená jejich stejnost. A to je dobře! Lišíme se nejen pohlavními orgány, ale i způsobem myšlení a spoustou dalších věcí. Jednou z příčin je mužský hormon testosteron, který ovlivňuje mnoho fyzických i psychických rysů typických pro dané pohlaví.

Hlavní odlišnosti

● Bolest – navzdory obecné­mu přesvědčení ukázaly vědecké výzkumy, že ženy mají nižší práh bolesti než muži. Přesto bolest snášejí lépe.
● Závislosti – ženy se snáze stávají závislými na alkoholu nebo nikotinu.
● Mozek – ženy mají uložena řečová centra v obou hemisférách – umí mluvit oběma polovinami svého mozku.
● Stres – stresované ženy se potřebují někomu svěřit, vymluvit se. Stresované muže hormony nutí k uzavřenosti nebo agresivitě.
● Spánek – ženy potřebují  o dvacet minut více spánku než muži.
● Hmotnost – baculky ‚vznikají‘ snadněji než tlouštíci. Obsah tuku u normální ženy je 25 %, zatímco u muže jen 15 %. Ženy snáze přeměňují kalorie z jídla na tuk a spalují méně kalorií než muži. Ženy by však souboj s vlastními hormony a tuky neměly přehánět. Přílišná štíhlost totiž zvyšuje riziko osteoporózy, která je postihuje mnohem častěji než muže. Ideální je tuk nahradit svalovou hmotou. Vypracované svaly totiž chrání kosti před zlomeninami a snižují riziko pádů, které jsou častou příčinou zlomenin.
● Sex – kromě notoricky známých a na první pohled patrných odlišností je tu především fakt, že jen žena může porodit dítě. Dále mají ženy např. v kůži mnohem víc hmatových receptorů citlivých na dlouhé a jemné pohyby. To je jeden z důvodů, proč ženy víc vyhledávají doteky a mazlení.

A jak jsme na tom se zdravím? Čtěte dál!