Hledá se volný rytiř! Existuje vůbec?

Podle nejnovějších průzkumů mají české ženy v otázce, jaký má být jejich ideální muž, jasno. Má být rytíř. Pozorný. Milý. Ušlechtilý. Nesmí mu chybět statečnost. A nikdy by neměl od rodiny odejít. Zároveň s odpovědí se objevila otázka. Kde ho najít?

Ovaha je logická. A naprosto jasná. Pokud samy, jako matky, nepřijmeme jednoduchou argumentaci o tom, že syn se musí vychovat, další a další generace žen budou odpovídat stejně. Bu­dou tápat a hledat odpovědi... Pravda je, že podle nejnovějších genderových studií se v Česku už mnohé k lepšímu mění. Ve srovnání s dřívějškem jsme na tom s počtem kvalifikovaných rytířů o poznání lépe.

Dnešní mladá generace prokazatelně vní­má, že matky už přicházejí ve výchově synů s novými trendy. Už nejsou jenom pouhý­mi ‚oprašovačkami a pečovatelkami‘, které po­sléze pevně věří, že jejich roli v synkově dospělosti automaticky převezme snacha. A pokud se tak nestane, v rodině se rozhoří ženská válka. V tomto ohledu už jsme naštěstí mo­der­nější. Obraz ‚syna mazánka‘ ve spo­lečnosti zvolna válcuje sebevědomý a ambiciózní chlap.

Muži železné vůle
Mezi sportovci to vypadá, že pasovat na rytíře můžeme brankářské eso Petra Čecha. Reprezentačním i jiným mejdanům se vyhýbá. Bulvár ho nenačapá opilého, ani s partou zvláštních kamarádek. Ne­dělá oplzlá gesta na fanoušky, nepořvává na ně sprostá slova. Trénuje, hraje. Zbytek času věnuje rodině. Pokud o někom tento vel­mi bohatý muž mluví s nadšením a obdivem, je to zpravidla jediný člověk na světě. Jeho žena Marti­na. Přitom jejich láska trvá už od doby společného studia na gymnáziu. Petr je rytíř jako hrom! Místo Zlaté kopačky by zasloužil vstup do Rytířské síně chlapské slávy.      

Autor: Style
Foto: Shutterstock,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex