Hledá se volný rytiř! Existuje vůbec?

Podle nejnovějších průzkumů mají české ženy v otázce, jaký má být jejich ideální muž, jasno. Má být rytíř. Pozorný. Milý. Ušlechtilý. Nesmí mu chybět statečnost. A nikdy by neměl od rodiny odejít. Zároveň s odpovědí se objevila otázka. Kde ho najít?

Ovaha je logická. A naprosto jasná. Pokud samy, jako matky, nepřijmeme jednoduchou argumentaci o tom, že syn se musí vychovat, další a další generace žen budou odpovídat stejně. Bu­dou tápat a hledat odpovědi... Pravda je, že podle nejnovějších genderových studií se v Česku už mnohé k lepšímu mění. Ve srovnání s dřívějškem jsme na tom s počtem kvalifikovaných rytířů o poznání lépe.

Dnešní mladá generace prokazatelně vní­má, že matky už přicházejí ve výchově synů s novými trendy. Už nejsou jenom pouhý­mi ‚oprašovačkami a pečovatelkami‘, které po­sléze pevně věří, že jejich roli v synkově dospělosti automaticky převezme snacha. A pokud se tak nestane, v rodině se rozhoří ženská válka. V tomto ohledu už jsme naštěstí mo­der­nější. Obraz ‚syna mazánka‘ ve spo­lečnosti zvolna válcuje sebevědomý a ambiciózní chlap.

Muži železné vůle
Mezi sportovci to vypadá, že pasovat na rytíře můžeme brankářské eso Petra Čecha. Reprezentačním i jiným mejdanům se vyhýbá. Bulvár ho nenačapá opilého, ani s partou zvláštních kamarádek. Ne­dělá oplzlá gesta na fanoušky, nepořvává na ně sprostá slova. Trénuje, hraje. Zbytek času věnuje rodině. Pokud o někom tento vel­mi bohatý muž mluví s nadšením a obdivem, je to zpravidla jediný člověk na světě. Jeho žena Marti­na. Přitom jejich láska trvá už od doby společného studia na gymnáziu. Petr je rytíř jako hrom! Místo Zlaté kopačky by zasloužil vstup do Rytířské síně chlapské slávy.      

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex