Víme, jak zařídit, aby letní láska vydržela

Horké dny jsou jak stvořené pro nový vztah. Ukážeme vám, jak si podržíte čerstvou lásku nejen přes léto.

Určitě už jste si všimla, že se ze všeho nejlíp flirtuje na dovolené. Za všechno může změna prostředí a hlavně slunce. Když se koupete ve žhavých paprscích, tělo vyrábí chemikálie, jež se pak mění v adrenalin. Výsledek: Jste uvolněná, veselá, akční a sexy. Kdy jindy byste se měla zamilovat?

Problém tkví v tom, že letní vztahy často trvají jen několik dní/týdnů. Dvaadvacetiletá asistentka Monika potvrzuje, že se skoro každý rok na dovolené zblázní do nového muže. „Vždycky to ale skončí stejně – ještě žádný z těch vztahů nevydržel do podzimu. Beru to tak, že letní lásky jsou jenom pro zábavu. Nic jiného od nich nečekám.“ Jestli máte podobné zkušenosti, vězte, že prázdninová vášeň nemusí vyblednout dřív než vaše opálení. Stačí, když si lásku pojistíte pěti mazanými triky, které prodlužují její trvanlivost.

První prodlužovač vztahu: Zvyšte nároky
Když jste doma, vybíráte si muže zodpovědně a s rozmyslem. Nového ctitele si pořádně proklepnete a teprve pak se rozhodnete, jestli mu dáte šanci. Hodí se k vám? Může vám to spolu klapat? Bude pro vás oporou? Na dovolené se podobným přemýšlením o budoucnosti nezdržujete. Proč byste si zatěžovala hlavu úvahami o tom, jestli se k vám ten sexy blonďák z vedlejšího pokoje hodí, když spolu stejně nevydržíte déle než do konce srpna? Pokud si ale letního milence vyberete s rozmyslem, máte dost velkou šanci, že s ním budete dál chodit i doma.

Zkuste si vypracovat seznam vlastností, které by podle vás měl ideální partner mít. A vezměte na milost jedině chlapa, jenž vaše představy splňuje. Na dovolené máte méně času na poznávání, ale nejdůležitější informace o muži získáte rychle. Stačí, když si s ním sednete pod slunečník a začnete mu vyprávět o svých přátelích, zájmech a práci. Jestliže ctitel znuděně zívá a zjevně ho nezajímá, že máte doma dva kokršpaněly a v září se chcete zapsat na kurz hry na kytaru, dejte od něho ruce pryč. Zřejmě se s vámi chce jen pobavit a pak jít o postel dál. Když poslouchá se zájmem a ještě klade doplňující otázky, je tu šance, že by se pro vás mohl stát vhodným partnerem.

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex