17. ledna 2019
Ani po letech vztahu mu nedochází, že byste se ráda vdala? Povězte mu to vy. Ale diplomaticky.

Na stole před vámi leží svatební oznámení. Jedna z vašich kamarádek se bude příští měsíc vdávat. To už je třetí z vaší staré party. Další svatbu zatím jenom plánuje, ale určitou jistotu, že k ní dojde, má. Její partner už ji požádal o ruku. Vás ještě ne. A protože ho dobře znáte, je vám jasné, že myšlenky na svatbu jsou to poslední, co by ho napadalo. Jak mu dát mu najevo, že by mohl změnit názor, a přitom ho nevyděsit?

Pravděpodobnost nula

O snaze přimět muže, aby se chtěl ženit, se točí jedna romantická komedie za druhou. Protože romantické komedie negativně ovlivňují pohled běžného smrtelníka na partnerský vztah, jak potvrzují psychologické studie, pravidlo číslo jedna zní: dívejte se méně často na zamilované příběhy se šťastným koncem, a když už se na ně díváte, berte je jako oddechovku, nic víc. Nebo jako pohádku, která je sice hezká na pohled, dojemná, ale pořád to je jenom pohádka.

Nehledejte v komediích žádná moudra, ačkoli hrdinové sypou z rukávu jednu chytrost za druhou, neřiďte se jejich radami a především nečekejte, že váš partner bude reagovat a chovat se stejně jako ten ve filmu. Potíž romantických komedií spočívá v tom, že se snaží tvářit jako ze života, avšak ve skutečnosti ze života nejsou.

Jak tedy na to? Čtěte dál!