2. října 2018
Svatba je důležitým dnem pro každou dvojici, která se pro ni rozhodne. Ať už je opulentní se stovkami hostů, nebo malá jen v kruhu těch nejbližších.

Novomanželé krájí dort nebo společně zametají střepy, svatebčané na ně hází rýži, nevěsta hází květinou. Jsou to naše běžné svatební zvyky, který zná každý, kdo nějakou veselku v životě navštívil. Jak je to ale ve zbytku světa? Co jim velí tradice ve svatební den dělat, aby oslavili nové manželství? Leckdy jsou to zvyky úsměvné, v některých zemích byste se ale určitě vdávat nechtěla.

Švédsko – líbání ženicha i nevěsty

Novomanžele ve Švédsku se musí navzájem pořádně hlídat. Místní zvyk totiž spočívá v tom, že jakmile se nevěsta vzdálí ze svatební hostiny, všechny ženy líbají ženicha. A naopak samozřejmě.

Keňa – plivání na nevěstu

Nevěstu při odchodu z rodného domu nebo vesnice poplivá její otec na hlavu a prsa. A pozor, je to pozitivní – tímhle pro nás prazvláštním způsobem jí žehná.

Rumunsko – únos nevěsty

Můžete namítat, že unášení nevěsty se děje i u nás. To sice ano, ale v Rumunsku tenhle zvyk posunuli na další level. Pokud totiž unesená nevěsta stráví se svým únoscem minimálně dva dny, stane se jeho zákonitou manželkou.