7. září 2017
Minerál ve tvaru vajíčka se na poličce tváří zcela nevinně, i když je vaším intimním přítelem, s nímž zažíváte zajímavé věci.

Co bylo dříve – vejce, nebo Venušiny kuličky? Používání tzv. ja­deitového či energetického vajíčka má kořeny ve staré Číně. Taoistická ­filozofie kladla důraz na dlouhověkost pramenící ze zdraví endokrinních žláz a sexuality. Už staří Číňané věděli, že pro zdraví pohlavních žláz je důležitá především pružnost svalů pánevního dna, která kromě jiného chrání ženy před inkontinencí, poklesem orgánů v pánvi a ovlivňuje jejich orgasmický poten­ciál. Minerální vajíčko je umí zpevnit a navíc jako symbol života a plodnosti kultivuje a soustředí ženskou sexuální energii, podporuje zdraví pohlavních orgánů a zvyšuje schopnost prožívat orgasmus. Drahé kameny působí na zdraví, proto se hodí i k očišťování dělohy.

Opomíjené svaly

Mnoho zdrojů mluví o pánevním dnu, ale myslí tím jen na povrchu uložené svěrače. To je však pouze jedna ze tří vrstev, kterou umíme stahovat všichni. Pro dobrý stav pánevního dna je důležité naučit se pracovat se dvěma hlubšími vrstvami.
Pánevní dno navíc není jen skupina skrytých svalů, ale také ženský „emoční barometr“ a zdroj vitality. Citlivě reaguje i na jemné změny v psychickém rozpoložení, hromadí se v něm potlačené emoce a nedořešené konflikty. Při fyzickém nebo emočním přetížení často poklesne, případně se stáhne.
Zdravé a pružné pánevní dno je zdrojem chuti do života, ženství, sebevědomí i rozvinuté intuice. A v neposlední řadě schopnosti užít si sex a orgasmus. Cvičení je ideální rovněž po komplikovaném porodu či náročné chirurgické operaci v oblasti pánve, pro ženy trpící inkontinencí nebo prolapsem dělohy, ale také pro ty, které tráví většinu dne vsedě.

Jaké vajíčko vybrat a jak s ním cvičit? To se dozvíte na následující stránce.