2. září 2018
Pro krásu se musí trpět, to přece všechny známe. A tak si odpíráme dobroty, na které máme chuť, trávíme večer v nepohodlných šatech, které nás škrtí... Ale je opravdu nutné trpět i v posteli?

Chceme být při sexu dokonalé. Krásné, smyslné a sexy. Náš milenec nesmí vidět moc malá, moc velká nebo trošku povislá ňadra, faldy na břiše, poněkud mohutnější pozadí, než bychom si samy přály, ani začínající celulitidu, která se v umělém osvětlení rýsuje obzvlášť výrazně. Co na tom, že celulitidou trpí devadesát  procent žen? Muži tohle nevědí. Kdyby si nějaké nedokonalosti všiml, určitě by po nás přestal toužit a našel si lépe vypadající milenku, myslíme si. Copak se s kamarády nebaví o svém sexuálním ideálu – imaginární dlouhonohé blondýně s vosím pasem a bujným poprsím?

Embed from Getty Images

Podle výzkumů téměř všechny ženy řeší, jak při milování vypadají a jak na své partnery působí. Pro více než polovinu je pak jejich vzhled natolik důležitý, že samotný sex ustupuje stranou. Když se zrovna necítí se svou vizáží spokojené, jejich zájem o sex s partnerem klesá. Jen málo z nich to však otevřeně přizná. Většina si hledá výmluvy jako nevolnost či přepracovanost a muži se pak pravý důvod nedozvědí. Kvůli tomu si ženy také osvojily spoustu fíglů, které jim mají jejich nedokonalosti pomoci zamaskovat. Jak říká sexuolog Jiří Kožlanský, ve skutečnosti nepomáhají vůbec ničemu. Právě naopak. Posedlost dokonalým vzhledem z nich činí špatné a nesoustředěné milenky a z fíglů se pomalu stávají milostné zlozvyky.

Zatahování břicha

Tento zlozvyk patří k vůbec nejčastějším. Břicho je jednou z nejcitlivějších částí těla a trend plochých bříšek válcuje barokní tvary na celé čáře, což se pochopitelně projevuje i v milostné sféře. I z toho důvodu se mnoho žen vyhýbá polohám, v nichž by jejich břicho nemuselo vypadat zrovna štíhle. Po celou dobu milování své kritické partie kontrolují, mají zatažené břišní svaly, k čemuž se záhy přidává problém s dechem. Když k tomuto nepohodlí připočteme psychický stres, o orgasmu si můžou nechat zdát, pokud zrovna nepatří mezi mizivé procento extrémně vzrušivých žen. Přibližně po deseti minutách až čtvrt hodině si úpěnlivě přejí, aby už bylo po všem, a uvolní se teprve tehdy, když jejich partner dosáhne vyvrcholení a ony se mohou přikrýt peřinou. Dělají to i ve třicetistupňovém vedru a na otázku, jestli jim není horko, odpovědí: „Ale vůbec ne, právě naopak, dala se do mě trochu zima.“ Jejich partneři v té době už začínají usínat.