19. listopadu 2018
Seznámit se „organicky“ je v dnešní hektické době celkem náročné. Většina lidí je vytížených, má spoustu práce i koníčků a pak nemají čas, a často ani energii, se seznamovat.

Díky, i když lépe by se hodilo spíš slovo kvůli, sociálním sítím se navíc vytratila taková ta běžná mezilidská komunikace, byť by se jednalo „jen“ třeba o oční kontakt. Ke slovu tak přicházejí různé druhy cíleného seznamování. A protože lidi tráví opravdu hodně času na síti, daří se hlavně seznamovacím aplikacím. Proč, které jsou top a na co si dát pozor?

Online seznamky a appky jsou v dnešní době nejsnadnějším a nejdostupnějším způsobem seznamování. Máte je pořád po ruce a hlavně – seznamování neprobíhá osobně. Nemusíte se tedy stydět toho druhého třeba oslovit, vést s ním konverzaci nebo se bát potenciálního odmítnutí tváří v tvář. Můžeme říct, že to jsou pozitiva. Jenže jako všechno, i tohle má svou odvrácenou tvář.

Víte jistě, že ten, se kterým si píšete, je opravdu takový, jak se prezentuje? Protože co si budeme povídat, každý chce být lepší, než je. Hubenější, vyšší, vzdělanější, doplňte si, co vás napadne. A není nic jednoduššího než si tohle všechno online přikrášlit. Alespoň částečná obezřetnost je tedy na místě. To platí i pro zjištění rodinné stavu. Je ten, s kým si píšete, opravdu singl? A chce se seznamovat? Nebo časem na seznamce a psaním si s cizími ženami jen zabíjí čas a baví se? Když si tohle všechno zodpovíte, zbývá poslední palčivá nejistota, a to, zda si píše (nebo se už vídá) opravdu jen s vámi. Tuhle jistotu asi 100% mít nebudete, ale co vám brání se zeptat? ?

Trochu to vypadá, že online seznamování je oříšek, ale nebojte, má to i svá pozitiva. Kromě toho, že šetří čas, je to efektivní způsob, můžete se seznámit s lidmi, se kterými byste se v reálném životě neměla šanci potkat, a ke slovu se dostanou i ti stydlivější, pro které je prvotní konverzace snadnější v psané formě. A to už stojí alespoň za zvážení, ne?