16. ledna 2018
Chtěla byste pro svého milého udělat pár sexy fotek? A co, až vaším přítelem nebude? Nebo až vám někdo ukradne mobil? Měla byste si pohlídat, aby se takový materiál nedostal do nepravých rukou. Poradíme vám, jak se chránit.

Jsou situace, v nichž pořídíte lechtivé fotografie spontánně, stržena situací, a jsou takové, kdy je děláte záměrně – třeba s cílem napomoci udržení vztahu na dálku nebo s jejich pomocí partnera dráždivě upozornit, co ho večer doma čeká. Udělat si sexy selfíčko je snazší než kdykoli dřív, a jak se říká, obrázek vydá za tisíc slov. Co se ovšem stane, když se takový snímek dostane do nepovolaných rukou? V dnešní době je posílání fotek po síti tak běžné, že neúmyslné zaslání lechtivého autoportrétu mamince by mělo být vaší nejmenší starostí. Jistě má každá žena právo vyfotit se v celé své kráse, zároveň to ale znamená nutnost ochrany. Chcete mít nemravné fotky, nechcete ale, aby je viděl celý svět (nebo váš šéf)? Tady máte návod, jak se chránit před nechtěnou publicitou…

Čtěte také: Rok 2018: Co je nového v sexu?

Úplné bezpečí neexistuje

Varování na začátek: Vaše fotografie v absolutním a naprostém bezpečí nikdy nebudou. „Pokud se nevyfotíte Polaroidem a neschováte fotky do trezoru zabudovaného v základech domu, neexistuje způsob, jak akty zcela bezpečně nafotit nebo uložit,“ tvrdí Joe Siegrist, tvůrce programu LastPass, zajišťujícího správu a bezpečnost přístupových hesel. Riziko ale můžete do jisté míry snížit, a nemusíte přitom být ani počítačový odborník. Dobrá zpráva je, že není třeba nakupovat speciální programy, ani nemusíte prosit děti nebo švagra, aby vám pomáhali posílit zabezpečení telefonu. Potřebujete jen získat to správné know-how.

Základní pravidla

Základní pravidla jsou úplně jednoduchá. Především svůj telefon nikomu nepůjčujte. „Když půjčíte telefon kamarádům, vystavujete se riziku, že pošlou vaše soukromé fotografie do světa nebo je přepošlou do svého vlastního telefonu a pak kamkoli dál,“ upozorňuje bezpečnostní expert Patrick Nielsen ze společnosti Kaspersky Lab. Stačí jedno klepnutí na ikonu a pachatel může odeslat vaši fotku, kam se mu zamane.
Ze stejného soudku je rada, že byste měla mít telefon chráněný heslem (podívejte se do nabídky v nastavení, pod záložkou „bezpečnost“ najdete možnost nastavit si pro odemknutí telefonu heslo, číselný kód, nebo dokonce bezpečnostní gesto). Tohle je ale opravdu jen základ. Než se pustíte do focení, budete potřebovat ještě trochu technologické osvěty…

Embed from Getty Images

Nesynchronizujte!

Teď dávejte dobrý pozor, zabráníme vám udělat velkou začátečnickou chybu (nad kterou se většina lidí ani nepozastaví!). Dnes už spousta mobilních telefonů automaticky odesílá fotografie do úložišť, jako je Dropbox, Google Photos nebo iCloud od Applu. Je to praktické, máte tak totiž k obrázkům přístup odkudkoli, kde se lze připojit k internetu. Jenže… ­tohle je jiná situace, vy přece vůbec nechcete, aby byly vaše choulostivé fotky někde online nebo aby byly přístupné z vašeho počítače. Je třeba automatickou synchronizaci zakázat. A to je hračka.
Používáte-li iPhone, přejděte do nastavení, kde v nabídce Photos & Camera najdete záložku My Photo Stream. Na Androidu je to trochu složitější, nejkratší cesta je stáhnout si zdarma aplikaci Google Photos – otevřete ji, otevřete vlevo nahoře menu a v nastavení vypněte možnost Back up & Sync. Máte účet na Dropboxu? Pro něj platí totéž – zakažte v nastavení možnost synchronizace. Odteď budou vaše fotografie zůstávat v telefonu a bez vašeho vědomí se nikam neodešlou (doufejme).

NÁŠ TIP: Sex podle hvězd aneb Čím ho rozpálíte podle znamení zvěrokruhu