31. října 2017
Proč spousta mužů raději podstoupí hazard nechráněného styku?

V dnešní době, kdy po celém světě raketově přibývá HIV pozitivních, je kondom jedinou účinnou stoprocentní ochranou proti tomuto onemocnění. Přesto se mu spousta mužů vyhýbá jako čert kříži.

Spousta mužů navíc riziko zlehčuje, protože si myslí, že i kdyby náhodou měli styk s HIV pozitivní ženou, tak se nenakazí. Zatímco při vaginálním sexu je riziko opravdu dost malé, pod 0,1% na jednu soulož, u análního sexu už riziko nákazy raketově roste a pravděpodobnost přesahuje 1,5%! Tohle riskovat rozhodně nechcete…

Proč muži kondom odmítají? Dost z nich si s ním sex neužije a nedosáhnou vrcholu. Obecně se šíří fáma, že kondom snižuje chuť na sex. To se však nikdy vědecky neprokázalo a zdá se, že by to ani neměla být pravda. Tedy pokud máte ten správný kondom!

Čtěte také: Nuda v posteli? Hrajte (sexuální) hry!

Americký úřad pro potraviny a léčiva (U.S. Food and Drug Administration) se totiž problémem neoblíbenosti kondomů mezi muži zabýval a přišel se zajímavým závěrem. Standartní velikost kondomů je příliš velká pro průměrný penis, většině mužů tak nevyhovuje. Podle US FADA tedy za špatným sexem s kondomem vězí špatně zvolená velikost penisu!