4. září 2017
Když toužíte po zářivější pokožce, lepší náladě a pevnější imunitě, prostě se co nejvíc milujte! Jak erotika prospívá vašemu tělu a vaší duši?

Rychleji spalujete kalorie. Zlepšuje se vám pleť… Tohle všechno se opravdu při sexu děje! Spousta odborných studií dokazuje, že sex je zázračný elixír zdraví a krásy. Takže když si s partnerem střihnete vášnivý večer, vlastně si tím dopřejete luxusní ozdravnou proceduru. Navíc úplně zadarmo. Milování například snižuje úzkost, pomáhá proti bolesti, a dokonce dokáže odehnat záškodné viry. To ale není vše, protože slastné seance na vás mají tyhle blahodárné účinky:

Vyladí vás do pohody

Cítíte se ve stresu? Můžete ho zkusit zahnat meditací… anebo si prostě dovolit pořádný orgasmus. Podle studie publikované v časopise Socioaffective Neuroscience & Psychology lidský mozek reaguje na sex podobně, jako když zkoušíte techniku všímavosti, při které si vyženete z hlavy veškeré starosti a myslíte jen na přítomný okamžik. Výsledek? Báječně se uvolníte a cítíte se jako znovuzrozená. Zajímavost: Erotické rytmické pohyby vás můžou dostat až do meditativního stavu, tvrdí vědci z americké Northwestern University. A nepotřebujete k tomu  ani partnera – naprostý  klid prožijete i při sólovém laskání!

Nakopne vám imunitu

Při sexu tělo vyrábí víc imunoglobinu A – zázračné látky, která bojuje s infekcí v ústech, nose a očích, kde viry a bakterie útočí nejčastěji. Jak je to možné? Při milování totiž přijdete do kontaktu s bakteriemi v partnerových ústech. Tělo se s neznámými mikroby musí nějak vypořádat, a tak raději vzburcuje imunitu!