23. ledna 2018
Zabiják dnešních vztahů? Internetové seznamky a aplikace.

Mnoho lidí se nemůže shodnout na tom, jestli se tato forma „interakce s jinými za zády partnera“ dá považovat za nevěru. Poslední dobou ale čím dál tím více zaznívá názor, že nejen že se o nevěru jedná, je často i mnohem více zničující než ta skutečná, fyzická.

Možná se to tak na první pohled nezdá, ale „nevěra“ na sociální síti nebo internetové seznamce může vztah zničit mnohem víc než opravdická. Nevěříte? Čtěte.

1) Těžko se rozpoznává

Jistě, to, že někdo odhalí něčí nevěru ještě neznamená, že to zachrání vztah a jejich láska bude pokračovat dál. Mnohdy to tak není. Někdy však ano. U internetové nevěry je jediný důkazný materiál ve vašem přístroji… a ze všech stran slýcháváte, že do mobilu nebo počítače vašeho milého byste nakouknout neměla za žádných okolností! Komunikace za zády drahé polovičky tak může trvat extrémně dlouho a je dost těžké ji odhalit. Přitom postupně ničí váš vztah víc a víc…

2) Chybí výčitky svědomí

U fyzické, skutečné nevěry, se většinou dostaví výčitky. Když někomu na někom záleží, často se pak svým jednáním sžírá a snaží se ho odčinit (i když o tom třeba druhému neřekne). V tomto případě většinou takovýto vyčítavý sebekritický pohled chybí. Internetovou „nevěru“ si spousta lidí umí velmi dobře v hlavě omluvit a nepřijde jim, že dělají něco extrémně špatného, za co by se měli stydět.

3) Zvyšování ega

Dost výrazným parametrem je i velký nárůst (mnohdy nesmyslný) sebevědomí a ega. Internet snese vše, velmi často se na něm lže. Spousta lidí píše přesně to, co si ten druhý chce přečíst. A tak si díky těmto konverzacím spousta lidí myslí, kdo ví jak nejsou úžasní. Přitom je třeba realita úplně jiná a protějšek v konverzaci by jim podobné věty nikdy nenapsal či neřekl, kdyby se s nimi scházel osobně a skutečně je znal.