22. ledna 2018
Zkoušení nových sexuálních poloh je účinným způsobem, jak s partnerem vylepšit svůj sexuální prožitek. Některé pozice však ve většině z nás vyvolávají nervozitu či přímo strach!

Z aktuálního průzkumu společnosti Superdrug, který oslovil 1000 lidí z Evropy a USA, vyplývá, že nejvíce úzkosti a strachu v lidech vzbuzuje sexuální poloha provozovaná při orálním sexu zvaná 69 ve stoje, při níž partner stojí a partnerka na něm doslova visí hlavou dolů. Této pozice, při níž partnerce hrozí nemalé riziko pádu a poranění, se obává celých 56,8 % žen a 42,7 % mužů. Druhou nejobávanější polohou je pozice anální (54,5 % žen a 30,5 % mužů).

Embed from Getty Images
„Oproti tomu nejméně obávaná trojice poloh zahrnuje tradiční polohu misionářskou, na koníčka a pozici na pejska,“ upřesňuje výsledky výzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá problematikou zdravé sexuality.
Evropané jsou v sexu méně odvážní. Výsledky průzkumu rovněž ukázaly, že evropští muži oproti Američanům cítí více úzkosti při masturbaci a orálním sexu. Rovných 9 % párů pak přiznalo, že se vůbec nepovažují za sexuálně odvážné.
Zkoušení nových poloh je však v intimním vztahu podle odborníků velmi důležité. „Obměna obvyklé milostné rutiny, například právě díky novým polohám, je osvědčeným prostředkem, jak udržovat svěží sexuální vztah. Zkoušet čas od času něco nového je prověřený způsob, jak si zvýšit sexuální touhu a posílit libido,“ dodává k tématu Adam Durčák.

Embed from Getty Images