14. prosince 2017
Velmi zajímavé informace přinesly nové výzkumy!

Podle výzkumů newyorských vědců mají tzv. biologické hodiny nejen ženy, ale také muži. Neznamená to sice, že by již byli v jistém věku neplodní, ale velmi se zhoršují vyhlídky na 100% zdravé miminko!

Výzkum amerických vědců by si tak měli vzít muži k srdci. Nejzdravější potomky prý přivedou na svět mezi 25. a 51. rokem života, nejkvalitnější spermie pak mají mezi 21. a 35. rokem! Jaká rizika hrozí, když mají děti mladší nebo starší muži, mimo toto rozmezí? Častější sociálně-psychologické poruchy (autismus aj.), či horší verbální inteligence těchto dětí. To jsou dost vážná rizika, že? Pokud si myslíte, že se dá tento průzkum brát na lehkou míru, pak byste měla vědět, že se analyzoval zdravotní stav 15 000 dětí, což rozhodně není malé číslo!

S dalším zajímavým zjištěním přišli urologové z Číny. Podle nich silně ovlivňuje kvalitu spermií spánek. U mužů, kteří chodí pravidelně spát po půlnoci, je kvalita semene mnohem nižší než u mužů, kteří chodí spát před desátou večer a spí alespoň 9 hodin. Naopak kvalita spermatu u mužů, kteří v průměru nenaspí ani 6 hodin za den, je často prý přímo tragická! Že by byl nedostatek spánku jednou z hlavních příčin množící se neplodnosti?

Čtěte také: Miláčku, mám plodné dny! Když se ze hry stane povinnost…