9. prosince 2017
Co si pod tímto termínem představujete? Ásany, které vás samy dovedou k orgasmu? Nebo se v ásanách dovedete k orgasmu vlastní aktivitou? Těsně vedle. Orgasmická jóga je vlastně vědomé sebepotěšení, tedy pravidelná masturbace.

Proč říkat masturbaci jinak? Slovo orgasmická je vám nejspíš jasné, přestože se ho možná trochu bojíte. A proč zrovna jóga? Protože jde o vědomou, opakující se praxi, stejně jako v józe. Když si zacvičíte jednou za rok, příliš vás to neposune. Stejné je to s masturbací. Proč byste ji měla cvičit? Protože je to nejlepší způsob, jak objevit svoji sexualitu.
Kolika způsoby masturbujete? Ano, čtete správně! Otázka pochází od Jacka Morina, jednoho z největších učitelů sexuality, který došel k závěru, že čím více způsoby je člověk schopen masturbovat, tím pestřejší a kompletnější je jeho „erotické já“. Přidala bych ještě otázku: Proč masturbujete? Je to také z jiného důvodu než jen uvolnění přebytečného napětí? Pokud ano, pochopila jste význam sexuality pro plné prožití života.

Embed from Getty Images
Mnohé ženy však nemasturbují vůbec a pohotově by vymyslely spoustu výmluv. A já na ně odpovídám: Skutečně? Pokud bychom se totiž podívaly na to, co je opravdu za nimi, je to nejčastěji únava, lenost, ale i stud, vina, strach a posuzování. Někde hluboko v nás nejspíš sídlí hlas, který opakuje to, co už jsme někdy v životě slyšely: „Tohle se nedělá! Fuj! Tam si nesahej! To je neslušné, drzé, sprosté, špinavé, hříšné!“ Mnoho žen za mnou přichází s tím, že necítí orgasmus, nemají chuť na sex, nebaví je to. A kudy vede cesta ven? Především a hlavně přes poznávání sama sebe.
Nemůžete očekávat, že někdo jiný bude znát vaše pohlavní orgány a anatomii vaší vlastní rozkoše lépe než vy. Masturbace je nejlepší způsob, jak se dozvědět něco o svém nejniternějším erotickém já, jak objevit svou sexuální bytost, o které zatím něco málo tušíte, ale o jejíž velkoleposti se vám možná dosud ani nesnilo. Nemá nic společného s tím, jak vypadáte. Zato velmi úzce souvisí s tím, jaký máte vztah sama k sobě, jak se cítíte ve svém těle, jak ho vnímáte a přijímáte, jak si sama připadáte atraktivní, jak velké je vaše vědomí vlastní hodnoty, nakolik se cítíte svobodná a nakolik si troufnete experimentovat.

Doporučuje se začít… před zrcadlem. Jak na to? Čtěte dál!