31. srpna 2018
Vždycky chceme to, co nemůžeme mít, a nikdy nejsme spokojené s tím, co máme. V tom jsou si milenky s manželkami podobné.

Ještě pár věcí mají manželka a milenka společného. Především jednoho muže. Každá s ním sice tráví čas jiným způsobem, řeší s ním jiné věci a jinak s ním komunikuje, ale v zásadě se o něj dělí. Obě by chtěly víc, než mají, obě mají občas (někdy pořád) pocit, že se jim manžel a milenec v jedné osobě málo věnuje, a obě by chtěly být na prvním místě v jeho žebříčku nejdůležitějších lidí.

Ani jedna se ho nechce vzdát. Manželka s ním žije, vybudovala s ním domácnost a také jsou tu samozřejmě děti. Milenka se s ním schází, protože jim to klape v posteli a může v jeho náruči zapomenout na svoje každodenní starosti včetně svého náladového muže, pokud nějakého má a neusiluje právě o svého milence.

Nedá se říct, co je lepší. Jestli být milenkou, se kterou muž svou ženu podvádí, nebo podváděnou manželkou. Obojí má své výhody a nevýhody. Milenky i manželky jsou samozřejmě přesvědčené, že právě ony to mají horší, ale záleží na tom, jak se na věc podíváme. Jedna je s ním každý večer, druhá má milence jenom občas a na chvíli. Jedna s ním plánuje budoucnost a budoucnost jejich dětí, druhá plánuje akorát tak termín příští schůzky a vymýšlí, jak to udělat, aby spolu mohli být alespoň jednou za čas přes noc a nemuseli se loučit po dvou hodinách.

Embed from Getty Images

Jedna se s ním může ukazovat na veřejnosti, vzít ho za ruku, líbat se s ním, druhá se s ním musí schovávat, případně předstírat, že se vůbec neznají. Jedna s ním může jet o víkendu na výlet, druhá čeká, až se vrátí a tajně jí zavolá. To jsou body pro manželku. Na druhé straně… Po pár letech je budoucnost jiná, než jak si manželé původně představovali. Na veřejnosti se sice ukazují, ale za ruku se neberou a o líbání před lidmi už vůbec nemůže být řeč. Na víkendy spolu také přestali jezdit, a když už si někam vyrazí, dost často se pohádají.

Na tajném plánování a pokoutném scházení je navíc něco přitažlivého. Udržuje to člověka ve střehu, je to dobrodružné, romantické a mnohdy vzrušující. Zakázané ovoce nejvíc chutná a to se pak projeví i v posteli. Sex je vášnivější, zajímavější a rozmanitější. Aby ne, když milenka nemusí se svým milencem řešit běžné věci a nehádá se s ním kvůli hloupostem. Protože se nevídají denně, mají si o čem povídat, nemlčí a povídají si rádi. Rozhovory se netočí kolem vaření, dětí a práce, což je sbližuje. Sice se nemůžou líbat na veřejnosti, ale o to víc si to užijí tajně. To jsou body pro milenku.