16. října 2017
Moderní ženy si mohou samy říct o to, co chtějí, a ne čekat, až se jich někdo zeptá. Jak dát nejlépe najevo, že na „to“ máte chuť?

S nabídkou sexu obvykle přichází muž častěji než žena, i když kvalitní vztah by měl být především vyvážený. Proč tomu tak je? Vždyť přece všichni víme, že bez dobrého sexu to ve zdravém vztahu nejde – a přičinit se o to musí oba. Iniciovat sex není tak složité, jak se můžeme obávat, a coby moderní ženy bychom se neměly stydět prostě si o něj říct. Proč to tedy moc často neděláme? A jak to napravit? Zhluboka se nadechněte a uvolněte se, pomůžeme vám!

Proč ta zdrženlivost?

Začněme od začátku. Neschopnost žen dát na­jevo, že chtějí sex, je jedním z největších vzta­hových zádrhelů. Podle autora knihy Zatraceně dobrý sex, psychologa Lese Parrota, může vést dokonce k rozpadu vztahu. „Většina mužů má pocit, že k sexu vybízejí vždycky jen oni, což nastoluje nerovnovážný stav,“ tvrdí. Obecně se dá říci, že váš partner touží po tom, aby ho někdo hodil na postel, úplně stejně jako vy. Tak co nám brání se do toho pořádně opřít?
Ženy se v tomto ohledu drží zpátky z několika důvodů. Jak upozorňuje Parrot, některé z nás se bojí, že bychom tak ztratily na ženskosti a mohly bychom působit vyzývavě či agresivně. Podle ­sexuoložky Jessicy OʼReillyové, autorky knihy Nová sexuální bible, mají dnes ženy navíc mnoho každodenních povinností (práce, děti, domácnost), a kvůli vyčerpání tak nemají na sex často náladu.
Jsme „naprogramované tak, že se chceme cítit žádané, a k tomu patří také nechávat se dobývat“, říká OʼReillyová. Navíc podle většiny výzkumů myslí muži na sex častěji než ženy, takže je logické, že ho také častěji chtějí. Předpoklá­dáme proto, že si o to náš partner řekne. „To ovšem nemusí platit vždy,“ varuje OʼReillyová. „Mužům není příjemné hrát neustále aktivní roli. Navíc není pravda, že by muži měli na sex chuť neustále – někdy je třeba jim do té správné nálady pomoci.“
Možná je méně obvyklé, že žena iniciuje sex, to ale vůbec neznamená, že to tak není v pořádku. Žena ze své aktivity může vytěžit spoustu výhod. Partner získá pocit, že o něho stojíte, vy si zase ověříte, že máte ve svých rukou velkou moc. Výsledkem bude více sexu pro oba a šťastnější vztah. Tak proč to nezkusit? Dát partnerovi najevo, že se chcete pomilovat, je ve skutečnosti úplně jednoduché.

Přímá cesta

Pokud cítíte, že na to máte, nejjednodušší je jít do toho bez vytáček. Prostě mu sdělte těmi správnými slovy, o co přesně vám jde. „Řekněte partnerovi, aby si kleknul, aby si vás vzal teď a tady nebo se svléknul rovnou v kuchyni,“ radí OʼReillyová. „Když si o to řeknete jako první, pravdě­podobně budete mít v rukou celou situaci a dostanete, co chcete. To vy určíte náladu, místo i tempo.“ Tahle metoda jde rovnou k věci a není pro žádné útlocitné fajnovky. Když ­budou vaše instrukce jasné a jednoznačné, nestane se, že by vás partner v něčem špatně pochopil – a vy na­konec budete mít z milování ještě mnohem víc, než jste si myslela.

Co takhle využít mobil? To není špatný nápad. Jak na to? Pokračujte ve čtení.