29. srpna 2018
Když vyhlédnutému sympaťákovi hned při podání ruky přiznáte: „Hrozně se mi líbíš, v jakém znamení ses narodil?“, můžete si být jistá, že se lekne a uteče, i kdybyste vypadala jako loňská Miss World. Jak ale zjistit, zda by vás chtěl? Třeba takhle:

Zapojte ho

Příklad: Právě se stěhujete a on se zmíní, že jeho bratr jen tak mimochodem vlastní malou přepravní firmu. Využijte situace a vyžádejte si na příbuzného s dodávkou e-mail; později můžete zprostředkovatele nezávazně pozvat na oběd nebo kávu jako výraz díků.

Buďte v obraze a počkejte si na šanci zazářit

Sledujte kulturní a sportovní dění. Až se konverzace v pánském kolektivu stočí na filmy nebo fotbal, navrhněte snímek nebo zápas, který chcete vidět. Když se adept na udici nechytí, nikdo si nevšimne, že jste po něm vyjela.

Prostě se zeptejte

Nabídněte mu, ať se přidá k nějaké nezávazné činnosti, třeba „O víkendu se chystám na výstavu, nechceš se připojit?“ Z jeho reakce poznáte, co si o vás zhruba myslí, a vždycky se můžete vymluvit, že tohle opravdu nebylo pozvání na rande.

Využijte příležitost

Než opustíte klub, hospodu nebo místo, kde jste sympaťáka zbystřila, přistupte k němu a prohoďte: „Už mířím domů, ale jestli mi chceš zavolat, tady je má vizitka,“ a podejte krasavci papír s telefonním číslem nebo svou e-mailovou adresou. Jste na odchodu, takže trapas nehrozí.

Tyhle slasti si užijte, než potkáte novou lásku

1 Klidně si dopřejte úlet na jednu noc s chlapíkem, s nímž to rozhodně nemyslíte vážně, ale který jenom vypadá zatraceně dobře.

2 Jeďte na dovolenou sama. Anebo i s kamarádkou, ale dohodněte se, že část pobytu si každá půjdete po svém. Když objevíte neznámé místo jen sama pro sebe, zažijete dosud nečekané prožitky a dodáte si nový druh sebevědomí.

3 Užijte si volné dny činnostmi, které by muž pravděpodobně neocenil – ať už celodenní túrou po nákupních centrech či second handech, nebo kulturními akcemi, jež váš bývalý upřímně nesnášel.

4 Vezměte s klidem peníze, které byste jinak musela obětovat za narozeninový dárek pro stálého přítele, a udělejte si radost – třeba zajímavou kosmetickou procedurou.

5 Sbírejte s klidným svědomím žádosti o váš e-mail nebo si rovnou založte sešit, kam můžete líčit své nejtajnější milostné zážitky. Za pár let se při četbě pobavíte.

6 Pořádejte každý týden mejdan a pokaždé si pozvěte jiné lidi. Výhoda? Nemusíte nikomu vysvětlovat, co jste minulou noc dělala.