24. října 2017
Ano, ať se to někomu líbí nebo ne, sex také patří k ukazatelům kvality vztahu.

Samozřejmě, že délka pohlavního styku není přímo úměrná jeho kvalitě. Nemůžeme říct, že čím delší milování, tím náležitě větší zážitek. Někdo zažije fantastický tříminutový sex a jiný prožije nudný půlhodinový styk, na který by radši do druhého dne zapomněl. Ze zajímavých průzkumů ale můžeme posoudit, jaká délka v průměru znamená „šťastný sex“.

Výzkumníci zkoumali stovky párů a u každých z nich desítky různých souloží. Délku průměrného sexu určili na hranici 12 minut. Průměr však prý není tou hodnotou, která nám optimálně vyhovuje. Údajně se dá říct, že je spousta lidí nespokojená se svým sexuálním životem i proto, že jejich soulože trvají kratší dobu, než by chtěli. Většina lidí by si přála sex delší než je uváděný průměr, uvádí se alespoň 15, ideálně 19 minut!

Čtěte také: 9 tipů, jak si udržet vztah

„Správná“ délka sexu přitom prý ovlivňuje ženský orgasmus. Na ten mají například velký vliv i jiné intimnosti, než je samotný koitus. Patnáct minut, tedy hodnota lehce nad průměrnou délkou sexuálního styku párů, se dokonce mezi výzkumníky uvádí jako hraniční čas, na jehož konci je žena připravená vyvrcholit. Ideálně by však sex pro slastný orgasmus měl trvat dvakrát tak dlouho, tedy aspoň z vědeckého hlediska!

Jak je známo, muži dosahují orgasmů o poznání snáze, proto je hlavně na nich, aby protáhli délku vašeho sexu, pokud je příliš nízká…