22. října 2017
Všichni tušíme, co dělat v manželské posteli. Čeho byste se ale v ložnici měla vyvarovat? co muže spolehlivě odradí?

Sex je skvělá věc. Ale zároveň to po čase začne být věc tak samozřejmá, že snadno zapomínáme, jak moc jsme při něm zranitelní. Což se netýká tolik těla jako spíš duše. A to je důvod k opatrnosti. Existují tři pravidla, která byste nikdy neměla v ložnici porušit. Pak vás nic nevyvede z duševní rovnováhy, která je pro udržení vzájemné důvěry v ložnici nezbytná. Nesejde na tom, jak dobře nebo dlouho se znáte, vždycky je potřeba se snažit, aby se ten druhý cítil příjemně. Držte se těchto tří pravidel a budete mít zdravý a na důvěře založený vztah i sexuální život – což je přesně to, na čem doopravdy záleží.

Pravidlo číslo jedna: Nesuďte

Řekne se to snadno, ale realita bývá komplikovanější. Představte si, že vás partner v okamžiku nejvyššího vzrušení požádá, abyste se převlékla za medvídka. Dokážete ho i pak neodsoudit? Pohrdání přitom nemá v ložnici místo z několika zřejmých důvodů. Zaprvé, narušujete tím vzájemnou důvěru. Váš partner by měl mít pocit, že za vámi může přijít s čímkoliv, co ho napadne. Bez debat. Jestli to budete nebo nebudete chtít udělat, je úplně jiná věc. Zadruhé, otevřenost a upřímnost jsou věcí zvyku a je ve vašem zájmu tenhle zvyk maximálně utužovat. Nechcete přeci ve svém partnerovi vzbudit pocit, že před vámi musí něco skrývat. A jde také o city. Klinický psycholog Seth Mayers říká, že nevhodná reakce může „v tom, kdo o něco žádá, vyvolat pocit studu a zahanbení.
Nikdo si nechce ve chvíli, kdy má dojít k milostnému aktu s partnerem, připadat jako úchyl.“ Co je tedy dobré dělat, když za vámi partner přijde s podivným návrhem, do kterého se vám ale vůbec nechce? Nejdřív si zopakujte, že pokud chce jeden z vás něco zkusit, je naprosto v pořádku si o to říct. Vy si ale dejte pozor na svou reakci. Žádné pohoršené obličeje či sarkastické poznámky. Jednoduše řekněte: „O tom si ještě musíme promluvit.“ A ohlídejte si, aby k takovému rozhovoru opravdu došlo, nenechte to vyšumět. Všichni máme v posteli právo něco chtít, a když si o tom popovídáte, možná zjistíte, že ten požadavek není až tak ujetý nebo existuje nějaké kompromisní řešení.