23. října 2017
Co dělá ženu ženou? A v čem tkví kouzlo těch, které ­každého chlapa utáhnou na vařené nudli? Odpověď je mnohem jednodušší, než byste čekala.

Také milujete filmy s Oldřichem Novým? A také postrádáte ony pracující, milující a čestné kavalíry? Na jejich výhynu, respektive transformaci v obhroublé burany, máme my ženy bohužel svůj velký podíl. Zadupaly jsme totiž naše vlastní ženství. Lhostejno, zda dobrovolně či pod tlakem. Možná namítnete, že společnost se nevyhnutelně vyvíjí. Jistě. Přesto stále platí několik zásad. Když se jimi budete řídit, stanete se miláčky mužských srdcí a dokážete v opačném pohlaví probudit jeho potlačené gentlemanství. A co víc, dost možná se vám podaří vzkřísit toho vysněného rytíře i ve svém vlastním partnerovi. Bude vás to něco stát, ale – každá skvělá věc si vyžaduje oběti.

Zásada 1:  Tvařte se bezbranně

Úkolem a touhou každého muže je demonstrovat svoji mužnost. Muži se cítí neskonale šťastní, pokud vás mohou chránit a pomoct vám v nesnázích. Pokud nasadíte „look“ bezbranné laně a začnete se tvářit dostatečně bezradně i při obyčejné výměně prasklé žárovky, máte vyhráno. Zakažte si být samostatná a muži se přetrhnou, aby vás zachránili. Přenechejte jim veškeré chlapské činnosti. Věřte mi, funguje to.

Můj tatínek vždy toužil po synovi, kterého nikdy neměl, a tak mě, jakožto prvorozenou dceru, vychovával po svém. Bral mě do dílny, učil zvedat činky, přivedl mě k boxu. Naučila jsem se všechno opravit, chlapa jsem téměř k ničemu nepotřebovala. Trpěla jsem, když můj partner přitloukal obraz a já viděla, jak si to pořádně nevyměřil a jak nemotorně drží kladívko. Raději jsem mu ho vytrhla z ruky a v minutě obraz precizně zavěsila. Jenomže časem jsem se přistihla, jak si stěžuju, že si musím doma udělat všechno sama a jak se můj partner rozplývá nad sousedovic absolutně neschopnou slepicí. No bodejť by ne, když se vedle mě cítil tak uťápnutě.

Dnes to dělám jinak. Respektive z chlapských činností nedělám žádnou. Povolí se mi šroubek u kliky na dveřích? Neutáhnu ho. Zavolám některému z přátel, milenců či bývalých partnerů. A pokud náhodou ani jeden z nich zrovna nemůže, hodím hlášku na Facebook. A to byste koukala, kolik zpráv od rytířů přijde. Cítím se skvěle, když se o mě starají, když mě obletují, a oni se cítí úplně stejně. Zkuste to, výsledek zaručuju!

Embed from Getty Images

Zásada 2: Buďte zdravá a v kondici

Muži mají geneticky zakódováno, že je nejvíce přitahují ženy, které překypují zdravím a sálá z nich vitalita. Nedivte se, nevědomky hledají nejvhodnější matku pro své budoucí potomky. A nezáleží ani na tom, zda je štíhlá či má nějaké to kilo navíc. Myslím tím „kilo navíc“ v očích dnešního módního diktátu, kdy frčí beztvará prkna a hlavu třicítky nosí tělo dvanáctiletého děcka. Tak za takovými se možná někteří otočí, ale za svoji partnerku si bez váhání vyberou „přesýpací hodiny“. To opět přirozeně zařídila matka příroda. Ženy s širší pánví evokují tolik žádanou plodnost.

Ale zpět ke zdraví. Vyplácí se dbát na svoji fyzickou kondici. K tomu vám stačí půlhodinka na čerstvém vzduchu každý den, při které zhluboka dýcháte. To je velmi důležité. Díky dostatku kyslíku na tom budete mnohem lépe než ty, které své tělo mučí denně hodiny v uzavřeném prostoru. Pobyt venku vašemu tělu dodá tolik potřebnou energii a navíc získáte tu správnou barvu. Mimochodem, přesně z tohoto důvodu ženy odpradávna používají zdravíčka. Ta správná „přirozeně“ zdravá barva je totiž pro muže velmi přitažlivá. Navíc, pokud dostatečně pečujete o svoje tělo, máte pak mnohem lepší náladu i silnější imunitu.
K této zásadě patří neodmyslitelně i vaše chůze. Choďte vzpřímeně, mějte lehký ladný krok a bradičku vzhůru (teď už můžete, tašky s nákupem přece nese muž). Ať už vás tíží cokoli, nedejte to na sobě znát. Ploužící se shrbená a utrápená žena je pro muže odpudivá. Pokud se krčíte, muž o vás jednoduše nebude mít zájem a nepomůže vám ani pohled celého stáda raněných laní.