28. dubna 2011
Štve vás, že zrovna s nikým nechodíte? Tak to berte jako výhodu! Víme, proč vám prospěje zůstat nějaký čas úplně sama.

Možná věříte, že být nezadaná rovná se otrava. Hned po rozchodu vyhlížíte dalšího partnera, aby mizerné období bez mužského elementu trvalo co nejkratší dobu. Jenže děláte chybu! Když s nikým nechodíte, stáváte se totální šéfkou svého života. Můžete podnikat cokoliv, aniž se předem musíte s partnerem radit.

„Poté, co mi dal Lukáš kopačky, jsem dva týdny profňukala, ale pak se mi samota začala zamlouvat,“ přiznává třicetiletá referentka Monika. „Od sedmnácti jsem šla ze vztahu do vztahu. Když jsem se rozcházela s jedním, už jsem měla vyhlédnutého náhradníka. A najednou jsem byla poprvé po třinácti letech svobodná! Strašně se mi líbilo, že můžu jít kamkoliv, aniž musím někomu něco vysvětlovat. Utratila jsem výplatu za oblečení a nikdo mi neudělal kázání, že jsem nezodpovědná. Byla jsem bez partnera osm měsíců a děsně mi to prospělo. Na současného přítele se nijak nelepím a dokážu se zabavit i bez něho.“

Pauza mezi dvěma vztahy má spoustu výhod. Budete mít víc času na přátele a výborně se s nimi pobavíte. Chlapi vycítí, že jste nezadaná, a začnou kolem vás kroužit. I když si žádného nevyberete, stoupne vám sebevědomí. Navíc zjistíte, co vás doopravdy baví, když se nikomu nepřizpůsobujete. A to stojí za pokus. Takže přestaňte tesknit po bývalém a vyhlížet jeho nástupce a začněte sbírat skvělé zkušenosti.

Myslete na sebe
Pokud od svých sedmnácti nepřetržitě s někým chodíte, nemůžete na sto procent vědět, kdo jste a co chcete od života. Neustále se totiž přizpůsobujete partnerovi. Možná si ani neuvědomíte, jak moc vás ovlivňují jeho názory, zvyky a záliby.

„S Petrem jsem chodila tři roky a on pořád mluvil o tom, že si otevřeme obchod s oblečením,“ prozrazuje čtyřiadvacetiletá průvodkyně Klára. „Vůbec mi nedošlo, že mě to neláká. Jakmile mi dal Petr kopačky, uvědomila jsem si, že si chci raději dodělat školu.“ Když jste sama, máte ideální příležitost zjistit, co vás baví a po čem toužíte. Můžete se třeba vrátit ke svým zálibám z dětství (oprašte kytaru, začněte lepit koláže, vyrábějte šperky). Vytěsněte z hlavy myšlenky typu: „To je otrava, že nikoho nemám,“ a „Kdy se konečně znovu zamiluju?“ Raději si važte toho, že jste nezadaná a můžete si dělat, co chcete. Záleží jen na vás, jestli si budete večer číst, nebo vyrazíte na kafe s tím blonďákem z vedlejší kanceláře, který na vás pořád zírá. Až se naučíte radovat ze samoty, proměníte se ve šťastnější a sebejistější bytost. A díky tomu budete přitahovat vyrovnané a sebejisté muže.