21. dubna 2011
Že si s vámi osud zahrává? Nejdřív muži jako by vymřeli a teď nevíte, kterého si vybrat?

Jenže vy už doma jednoho máte. A v podstatě se vám líbí být věrná. Já sama ještě nedávno kamarádce brečela na rameni, že jestli to takhle půjde dál, prožiju život jako stará panna, sama, obklopená sedmi kočkami. Období, kdy jsem hrdě prohlašovala, že žít bez muže je opravdu nádherné, bylo fuč a já hledala. Někoho, kdo bude lepší než ti předchozí. Milý. Pozorný. V rámci možností věrný. Spolehlivý. Jenže nebyli ani ti nemilí, nepozorní, nevěrní a nespolehliví. Vzpomněla jsem si na Kristiána. Byl do mě zamilovaný už na vysoké. A jak jsme se čas od času potkávali, zdálo se, že stále je. Pozvala jsem ho na večeři a bylo. Jsme spolu půl roku. A za tu krátkou dobu se bůhví odkud vynořili další tři, kteří by měli zájem. Najednou. A mně přijde nefér zklamat Kristiána. Ostatně je milý, pozorný, věrný a spolehlivý. Kde ti ostatní byli, když jsem si zoufala?

Za kořistí!
Proč jsou pro muže tolik přitažlivé zadané ženy? Jaký zákon přírody či jaká chemie je pohání k těm, o jejichž přízeň musí bojovat? Muži jsou od přírody lovci a snadná kořist žádného lovce nezajímá. Rozkoš z lovu je v tu ránu pryč. Mnohem zábavnější je štvát laň přes celý les a nakonec ji s vítězoslavným pokřikem dostihnout – a pokud se podaří uniknout ostatním lovcům, o to je vítězství sladší. Nebo ji jinému lovci přebrat. Žena, která má po svém boku partnera, představuje pro moderního muže kořist. A tak jsou logicky přitahováni do teritorií, která jsou pro ně zapovězená, k ženám, o jejichž přízeň musí pořádně zabojovat. Do určité míry jsou ve výhodě – déle trvající vztahy už bývají vyčpělé, romantika je pryč a právě tu oni mohou vyhlédnuté kořisti nabídnout.

Pokud to umí… „Nikdy mne nezajímaly ženy, které se otáčely za mnou – ale ty, které se neotočily,“ prozradil na sebe třicetiletý manažer Patrik. „Ale ještě víc mne braly takové, které o mne nestály, už proto, že měly vztah s jiným mužem. Pro mne měly mnohem větší cenu než ‚čekatelky‘, jak my chlapi říkáme těm, které ne a ne se uchytit.“ Větší cenu – přesně tak to je. Ženy, které jsou samy, jako by už tím nabízely odpověď na otázku „Proč nemáme chlapy?“ Právě proto, že jsou samy.