10. března 2011
To, po čem toužíte, můžete mít už do pěti let – když si zvolíte správnou cestu. Tenhle článek vás na ni navede.
1 / 2

Zjistěte, kdo jste
Než si začnete malovat budoucnost, měla byste si ujasnit, co vás baví. Vaším hlavním hnacím motorem by neměly být peníze, ale sebeuspokojení. Protože když se zkusíte prosadit v dobře placeném oboru, který vás nijak zvlášť nezajímá nebo vás dokonce nudí, nejspíš neuspějete.

Vybruste své vlohy
Zeptejte se sama sebe: Co bych chtěla dělat za pět let? A pak o tom napište několik stránek. Měla by to pro vás být zábava, ne otravný úkol. Uvařte si čaj nebo si nalijte sklenici vína, pohodlně se usaďte – a představte si, jak by měl za pět let vypadat váš život. Nemyslete jenom na kariéru. Berte v úvahu všechno: milostný život, peníze, zájmy.

● Zavřete oči. Zeptejte se sama sebe: „Jak bych chtěla žít, kdyby mě vůbec nic neomezovalo?“ A pak si představte svoji budoucnost jako film. Namalujte si v duchu ty nejjemnější detaily: barvy, zvuky, vůně, chutě. Beze spěchu prožívejte spokojenost. Pak si poznamenejte, co jste dělala a cítila.

● Vyjmenujte svých vysněných pět pé. Je načase zamyslet se nad hlavní hrdinkou svých představ – nad sebou. V pěti bodech popište, jaká jste ve „filmu“ byla.
Příklad:
1. Byla jsem svou vlastní paní.
2. Měla jsem hodně volného času.
3. Byla jsem sebejistější.
4. Nebála jsem se říct, co si myslím.
5. Připadala jsem si oblíbená.

● Namalujte svůj sen. Pokud si sama sebe představujete jako majitelku květinářství, nakreslete doprostřed čistého papíru postavičku obklopenou květinami. Figurka klidně může vypadat jako výtvor žačky první třídy základní školy; důležité je, aby se sebejistě a šťastně usmívala. Použijte zářivou barvu, která posiluje sebevědomí (nejraději červenou).

1 / 2