20. ledna 2018
Kdo o ní nejen slyšel, ale také si ji přečetl, objevil vše, co kdy chtěl vědět o sexu, ale bál se zeptat.

Většina lidí si pod Kámasútrou představuje akorát „ty hanbaté obrázky“. Pro autora těchto sexuálních aforismů Mallanagu Vatsjajanu je však umění lásky mnohem víc než pouhá technická znalost různých poloh. V Kámasútře popisuje dokonce neuvěřitelných šedesát čtyři umění, která je třeba si osvojit k tomu, aby se člověk stal z milence Milencem.
Jejich seznam nemá se sexem nic společného – tedy zdánlivě. Když se nad nimi zamyslíte, po chvíli určitě zjistíte, že mají tříbit ducha, citlivost k druhým, jemnost, trpělivost, chytrost, schopnost komunikace a neutuchající radost ze života – to znamená vlastnosti, které v ložnici zúročíte nejenom vy, ale i váš partner. Mezi tato umění patří například zpěv, tanec, krásná mluva, kaligrafie, malba, příprava chutných jídel, schopnost rozlišit pravé a falešné drahokamy, šetření peněz, schopnost rozpoznat a ocenit dobré řemeslo, zaplétání vlasů a barvení henou nebo očista těla. Ve své době měly tyto texty za úkol připravit mladé dívky k tomu, aby se staly nejen dobrými, ale naprosto úchvatnými ženami.

Embed from Getty Images

Dnes po vás samozřejmě nikdo nechce, abyste se přihlásila do ročního kurzu kaligrafie nebo se henou obarvila nazrzavo jen proto, abyste se pro svého milence stala neodolatelnou sexuální bohyní. Ale s trochou fantazie si tehdejší uznávané dovednosti nahraďte dnešními a možná budete skutečně okouzlující.

Dalších šestnáct umění, která Kámasútra doporučuje dívkám, aby si osvojily, než se otevřou svému novomanželovi, jsou také přinejmenším inspirující. Schválně, ovládala jste aspoň některá z nich před svým „poprvé“? Jen namátkou: čtení jeho myšlenek, vyjádření souhlasu beze slov, jen pomocí signálů těla, nefalšované láskyplné škrábání a kousání, rozepnutí spon na oblečení, odhalení své intimní části, zručná účast na souloži, vyzývání partnera k souloži, předstírání nazlobení a velice hravé udobření, uspokojení nazlobeného partnera, ponechání spícího partnera na pokoji, uložení se ke spánku po souloži a skrytí intimních částí těla…