18. ledna 2018
Že vám to zní jako zoufalé volání o pomoc z úst zklamaných žen?

Rozvalil se na gauč, do ruky bere tablet nebo mobil  a zívá. Ten scénář dobře znáte. Do dvaceti minut „vytuhne“ a vzbudí se až ráno. Nic nepomáhá, ani to, když se k němu jemně přitulíte, což vždycky spolehlivě zabíralo. Dnes ne. A poslední měsíc, půlrok také ne. Napadají vás ty nejkatastrofičtější scénáře. Někoho má! Nebo jsem se mu okoukala? Jsem už stará? Ano, něco z toho klidně může být pravda. Ale nemusí! Důvody jeho nechuti k milování mohou být úplně jiné.

1. Hromadný pokles

Za posledních deset let se mužské libido rapidně snížilo. Terapeuté to přičítají nezaměstnanosti a ekonomické situaci – muž, který se nerealizuje v práci, se cítí bídně a nechce se mu souložit.

2. Příliš jemný

V minulém, dvacátém století se muži sbližovali se ženami především přes postel. Dnes, ve století jednadvacátém, je situace trošku jiná. Přibývá metrosexuálů, muži se nebojí být jemnější a ukázat své ženské stránky. „Do Jiřího jsem ze zamilovala vlastně na první pohled,“ vypráví Hanka. „Seděli jsme spolu v kavárně snad čtyři hodiny a povídali a povídali a povídali. Pak jsme se začali pravidelně scházet, bylo to úžasné napojení, drželi jsme se za ruce, objímali, hladili, ale dál jsme se nedostali. Byla jsem z toho zpočátku zmatená a nesvá. Když ‚k tomu‘ po dvou měsících přece jen došlo, byla jsem trošku zklamaná. Celé to bylo takové vlažné. Jsme k sobě otevření, tak jsme to rozebírali a vyšlo najevo, že Jiří dává přednost jemnému ‚napojení‘ na ženy. Rád je hladí, líbá, mazlí se s nimi, povídá si. Jeho předchozí vztah zkrachoval právě na rozdílnosti sexuální chuti – jeho tehdejší partnerka vyžadovala sex častěji a intenzivněji, což mu nevyhovovalo. Myslím, že když si partneři na rovinu hned ze začátku vztahu přiznají, jak to se sexuálním apetytem mají, předejde se mnoha zklamáním a nedorozuměním.“