25. listopadu 2018
Romantické komedie nebo dramata se šťastnými konci jsou sice pečlivě přikrášlené, ale jsou také plné momentů, které můžou vztah inspirovat a vylepšit. Vybrali jsme osm pohádek o lásce, které si snadno zamilujete.

8. (K)lamač srdcí (2010)
…když se podvodník zamiluje

Kráska, popová zpěvačka, herečka a matka dětí s geny Johnnyho Deppa, Vanessa Paradis, už má pár povedených romantických rolí za sebou. Ve francouzské komedii (K)lamač srdcí, jež taktně připomíná, že láska kvete všude, ale hraje druhé housle. Tím hlavním je tady charismatický Romain Duris, stále populárnější díky nedbale elegantnímu vzhledu, okouzlujícímu úsměvu a energii, kterou má na rozdávání. Právě takový je i jeho hrdina podvodníček, co se nechá od nespokojených otců platit za to, aby sváděl dcerunky těsně před svatbou a ochránil rodiny před nevítaným zetěm. Poslední zakázka je ale pořádný oříšek, není na ni dost času a dotyčná se zdá být zamilovaná až po uši. Profesionální zásady musí stranou, protože je třeba jít do toho naplno. Neobvyklá zápletka není zase až tak originální, mezi mnoha romantickými klasikami, kterými se (K)lamač srdcí inspiroval, byla i skvělá dobrodružná romance Stalo se jedné noci s Clarkem Gablem. Neobyčejnou ingrediencí, jež tuhle novinku odlišuje, je ovšem Duris. Jeho šarmu neodolala ani atmosféra filmu.

7. Pravá Blondýnka (2001)
…s růžovou i na právnickou fakultu

O bývalé hvězdě seriálu Beverly Hills 90210 se taky uvažovalo, ale na Tori Spelling klidně zapomeňte. Pravou blondýnkou je jedině Reese Witherspoon. V bláznivé komedii s hodně romantickou zápletkou se typická středoškolská kráska, která veškerou energii dosud věnovala svému vzhledu a prezenci vyhlášených večírků, rozhodne vystudovat práva. Přítele, který se s ní rozešel, protože nedokáže brát věci dostatečně vážně, totiž hodlá vyvést z omylu absolvováním prestižní univerzity. Zabedněný kariérista dostane za vyučenou a Pravá blondýnka potká jiného muže, mnohem použitelnějšího pro život. Za všechno může Reese Witherspoon. Tehdy jen jedna z mnoha mladých krasavic, kterých má Hollywood vždycky dostatek, hrdince reklamních plakátů skutečně vdechla život. Její Pravá blondýnka je tak neuvěřitelná, až se zdá skutečnější než celebrity typu Paris Hilton. Reese během filmu vystřídala čtyřicet různých účesů a po konci natáčení jí zůstaly i všechny kostýmy. Pokračování Pravá blondýnka 2 už se zdaleka tolik nepovedlo a ve třetím dílu už ji vystřídaly jiné dvě blondýnky. Oběma se raději vyhněte!