2. srpna 2017
Snažíte se už nějakou dobu o miminko a nejde to? Chyba může být na partnerově straně. Jak maximalizovat plodnost? Poradíme vám!

O některých z těchto rad už určitě víte, nebo si je dokážete odvodit sama, jiné by vás však mohly překvapit. Není potřeba hned plašit a chodit k doktorovi, nejdříve se zkuste s plodností vypořádat sami a maximalizovat "šanci na úspěch". Věříme, že se vám to povede 🙂

1) Pitný režim

Základem je VODA. Pokud chcete maximalizovat šanci na početí, měli byste oba dva právě tuto základní tekutinu pít nejvíce. H20 zvyšuje četnost i kvalitu spermií. Toto je snad nejzákladnější věc, o které však velké množství párů neví a spíše se zaměřují na jídlo. Nepřehánějte to s kávou a slazenými nápoji!

2) Stravování

"Jste to, co jíte." Je jasné, že složení stravy ovlivňuje celý náš organismus, náš zdravotní stav. Celkově se zvyšuje riziko neplodnosti u nezdravě se stravujících mužů. Jsou v jídelníčku i nějaké "plodnostní bomby"? Prý ano! Plodnost údajně zvyšují třeba semínka tykve, rajčata, borůvky, granátová jablka, vlašské ořechy, či tmavá čokoláda. Vše samozřejmě v pro tělo přijatelném množství.

3) Váha

Možná by se to nemuselo zdát jako tak zásadní problém, ale u rychlosti a kvalitě spermií hraje roli každé "kilo navíc". Muž nemusí být zrovna obří koule, aby jeho plodnost nebyla ideální. Zdravý životní styl je základ!

4) Alkohol a cigarety

Asi nemusíte být zrovna vystudovanou doktorkou, abyste věděla, že alkohol i cigarety negativně ovlivňují plodnost. Navíc, i když se vám podaří otěhotnět, nebylo by na škodu s případnými zlozvyky zatočit. Kouření či nadměrné požívání alkoholu během těhotenství má negativní dopad na zdraví dítěte.