20. května 2017
Nejste poslední dobou zrovna při chuti? Důvodů, proč vaše libido není v patřičné formě, může být dlouhá řada. Tohle jsou ty nejzákladnější…

Sex jistě není alfou a omegou všeho, přesto je důležitou součástí šťastného vztahu. Pokud je ho málo, může nedostatek intimity vztah pomalu zadusit.
Ženské libido je složité a křehké, je proto úplně normální mít období, kdy se vám do postelových hrátek moc nechce. Pokud ale období nechuti převažují nad dny, kdy vám sexuální apetit nechybí, pak byste se měla zamyslet nad tím, co je špatně – ať už na vaší nebo na partnerově straně. Vaši chuť na sex může brzdit několik prostých překážek, které lze celkem jednoduše odstranit. Nemáte-li tedy na sex ani pomyšlení, zauvažujte na tím, zda vašemu apetitu neškodí následující věci…

1. Únava

Jestli chodíte do postele s jedinou myšlenkou, totiž že jste strašně unavená, a vůbec nevnímáte, jak přitažlivý je váš partner, pak byste se měla zamyslet nad svým spánkovým režimem. „Únava je vůbec tím nejčastějším důvodem, proč páry nemají sex,“ říká sexuální poradkyně Angela Shiranová. V dnešní době je spánek vzácný luxus, když ale únava začne ovlivňovat vaše libido, je možná čas trochu změnit styl. Zkuste jít párkrát týdně do postele brzy, vypněte televizi o hodinu dřív, dejte si třeba rychlovku hned po příchodu domů (tedy za předpokladu, že potomci jsou v nedohlednu!).

Čtěte také: 6 tipů, jak oživit partnerský sex

2. Stres

Sex je ta poslední věc, na kterou máte ve stresu pomyšlení. Je jasné, že zvládat vypjaté situace není vůbec jednoduché, na druhou stranu toho ohledně pracovních stresů beztak moc nezmůžete. Zkuste se co nejvíce uvolnit, dejte si horkou koupel, meditujte… prostě udělejte cokoli, co vám pomůže se odreagovat. „Koneckonců sex může být také skvělý relax,“ radí Shiranová. Navíc stres ovlivňuje nejen intimní život, ale i váš celkový zdravotní stav, takže naučit se relaxovat určitě stojí za to.