3. května 2017
Kolik podob má láska? Tisíc a jednu… Ta partnerská mívá dost klasický průběh – na začátku to mezi námi zajiskří, pak se rozhoří plamen a celý svět náhle zkrásní. Anebo taky ne. Ale stejně ji všichni chceme...

Aktuální číslo Ženy a život je věnované – kromě jiného – lásce. Jaká může láska být? Zamyslete se. Na tomto místě přinášíme jen malou ochutnávku, v časopise, který je právě na stánku, najdete spoustu krásných příběhů. O LÁSCE.

❤ Láska inspirující ❤

V jednom z nejdojemnějších milostných hitů Whitney Houston slibuje „I will always love you“. Písničku původně napsala country hvězda Dolly Parton v roce 1973. Nešlo v ní o milostný, ale o pracovní vztah, který Dolly chtěla ukončit, protože se potřebovala posunout dál a nechtěla už vystupovat v duu s Porterem Wagonerem. Předělat ji do filmu Osobní strážce byl nápad Kevina Costnera. Stal se z ní nejen ústřední hit celého filmu, ale i Whitneyiny hudební kariéry.

❤ Láska komická ❤

V lásce a ve válce je prý dovoleno všechno. To ovšem neplatí o romantických komediích. Milostné příběhy, jedna z nejpopulárnějších inspirací filmového průmyslu, jsou totiž v tomto krásném žánru sešněrovány řadou pravidel, která je potřeba ctít, protože jinak to prostě nefunguje.
Nejdůležitější je ovšem zlaté pravidlo, že láska nakonec vždy a všechno překoná.

Čtěte také: Láska na první pohled! Dokázáno vědecky!

❤ Láska vědecká ❤

My v tom vidíme magické splynutí, osud a hluboký cit. Podle vědců je ale láska prostě jen způsob, ­jakým příroda ­zařídila, abychom jako lidský druh nevyhynuli. Za naše líbivé romantické pocity mohou hormony a chemické reakce, které zaplaví mozek.