27. dubna 2017
Co dělat, když vás partner pošle k šípku? Můžete se donekonečna trápit. Nebo začít pracovat na tom, abyste se od starého vztahu osvobodila. Zkuste druhou možnost!

Rad, jak se vypořádat s rozchodem, koluje sousta. Jenže co si budeme povídat: člověk po rozchodu může slyšet cokoli, ale stejně mu je to houby platné. Kopačky si totiž musí každý odžít sám.

Po rozchodu trpí každý

Podle psychologů je rozpad vztahu stejná „emoční šlupka“, jako když vám zaměstnavatel po deseti letech práce oznámí, že máte padáka. „Práce a láska jsou nejdůležitějšími věcmi v životě a spousta z nás má na nich postavené sebevědomí,“ vysvětluje americký psycholog Harold S. Kushner. A to je důvod, proč si při každém odmítnutí připadáte jako největší smolař na světě.

Vítejte v očistci

Upřímně, žádné rychlé řešení neexistuje. Abyste se dostala ze spárů starého vztahu, měla byste si naordinovat roční až dvouletou samotku. Tak dlouhá doba je potřeba k tomu, abyste si prošla celým porozchodovým očistcem. Připadá vám to dlouhé a vysilující? nejste sama. I proto přebíjí spousta čerstvých single rozchod novou láskou.