18. března 2017
Autoři americké studie, Jeffrey Hall a Steve Carter, tvrdí, že způsob, jakým flirtujete se svými protějšky, velmi významně ovlivní to, zda spolu budete, nebo ne.
1 / 2

Během průzkumu se dotazovali asi 5000 dospělých osob, jaké způsoby flirtování používají nebo používali. Následně sestavili tento žebříček stylů:

Tradiční flirt: První krok by měli udělat muži, nikoli ženy. Ty by měly být v tomto stylu pasivnější a čekat, až se vyjádří muž. Podle amerických psychologů je ale tento styl v dnešní době vzácný. Dnešní ženy už prý příliš plaché nebývají.

Hravý flirt: Pokud berete flirt jako zábavu, abyste si zvýšila sebevědomí, pak patříte právě sem. U tohoto typu flirtu je nejméně pravděpodobné, že bude mít za následek nějaký vážnější vztah. Je to prostě ‚jen‘ hra.

Čtěte také: Jedna věc, která dělá páry šťastné

Fyzický styl: Už název samotný napovídá, o čem asi bude. Jeho cílem obvykle bývá sexuální zájem, a to nikoli platonický. Je to rychlý způsob, jak rozvíjet vztah založený na chemii a citovém poutu. Tento styl je jednoduchý a velmi přímočarý. Když hodíte okem na muže proti vám nebo si lehce odhrnete pramen vlasů, je jasné, kam směřujete.

1 / 2