23. února 2017
Uspokojení ženy je stále považováno za druhořadé v porovnání s mužským, což je situace, kterou si dala za úkol změnit kampaň #OrgasmsForAll.

S problémem dosažení ženského orgasmu se setkává přední česká expertka na partnerské vztahy Laura Janáčková ve své ambulanci: „Velmi často se stává, že klienti přijdou řešit jiné problémy partnerského či sexuálního života. Teprve když se muže zeptám, jestli dosahuje partnerka při souloži s ním orgasmu, je mou otázkou zaskočen. Většinou se dušuje, že ano, ale nakonec se zjistí, že si vlastně ani není jist, jakým způsobem jeho partnerka orgasmu dosahuje. Zda drážděním klitorisu či při souloži prožívá vaginální orgasmus."
Asi 70 % žen prožívá klitorální orgasmus, 23 % vaginální či smíšený a 7 % žádný. Milování s člověkem, kterého mají hluboce rády, je pro většinu zdravých žen velmi příjemné nezávisle na tom, zda při něm prožijí orgasmus či ne.

Pro mnohé ženy je intimita s partnerem projevem vzájemné lásky a blízkosti, příjemný prožitek z těchto chvil však bezesporu vždy umocní, když oba partneři při milování prožijí orgasmus. Proč by žena vyhledávala sex s partnerem, který nemá zájem na tom, aby i ona byla při vzájemném milování uspokojena?