18. února 2017
Letošní rok je ve znamení ohnivého Kohouta. A ten má rád svůj dvorek. Bude to tedy rok zaměřený na vztahy a rodinu, rok usazení se na tom našem dvorku. Ve vztazích vám v tom pomůže feng-šuej.

Chcete v ložnici podpořit párovou energii? Olga Bušková (41), která pomáhá harmonizovat domovy i vztahy pomocí feng-šuej, starého čínského učení o tom, jak nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí životní energie, vám poradí, jak na to.

Když se řekne feng-šuej a sex, napadne mě, že to bude o něčem, co si dám do ložnice, aby to navodilo atmosféru, zvýšilo vášeň…

Ano, i o tom to je. Vytvářením prostoru, ve kterém žijeme, můžeme ­pozitivně ovlivňovat svůj život i vztahy. A co se vztahů týče, je na prvním místě samozřejmě ložnice, ta je zrcadlem našeho vztahu.

Jak by tedy měla vypadat taková ložnice, která upevňuje náš vztah?

Je důležité zaměřit se především na postel, to je nejdůležitější nábytek v ložnici. Proto by měla být bytelná a dřevěná. Dřevo je stabilní prvek, to znamená, že přinese stabilitu i do vztahu. Na rozdíl třeba od kovu, ­který je vodivý a přivádí tedy i nevhodné energie z okolí, takže kovovou postel nedoporučuji.