3. února 2017
Chystáte velkolepý vztahový comeback? Je to opravdu ta správná volba? Podívejte se, jestli umíte zodpovědět těchto 6 "jednoduchých" otázek.

Neexistuje univerzální poučka, jestli má smysl obnovovat bývalé partnerské vztahy nebo ne. Každý člověk na světě je originál a je tak jasné, že má i v této oblasti skoro každý z nás jiné zkušenosti. Někdo se třeba k expartnerovi vrátil a dodnes jsou spolu a milují se, u jiných to zase skončilo větší katastrofou, než když se rozcházeli poprvé. Poradit vám tak s vaším konkrétním případem neumíme, ale aspoň pro vás máme 6 otázek, které byste si měla sama před sebou zodpovědět, než se nadšeně pustíte do další šance.

1) Proč chci vstoupit podruhé do stejné řeky?

Nehrají roli samota a vliv okolí? Nechcete se vrátit k bývalému prostě proto, že vám to přijde lepší, než být sama? Věříte tomu, že on by mohl být ten pravý? Pokud ne, je to opravdu jen ztráta času a měla byste pracovat sama na sobě v "single módu".

2) Proč jsme šli od sebe?

Možná vůbec nejdůležitější ze všech otázek. Spousta lidí mívá po čase vzpomínky na rozchod a to, co mu předcházelo, značně zkreslené. Proto pak třeba "zapomínají" na věci, přes které se prostě dlouhodobě přenést nelze, a i jejich další pokus končí slzami a depresemi. Zavzpomínejte, co vedlo k rozchodu posledně. Jsou už tyto záležitosti vyřešené, nebo budou opět vaším "strašákem". V takové případě návrat důrazně nedoporučujeme. 

3) Může to být tentokrát jiné?

Otázka, která souvisí s tou předešlou. Zvládali byste vy i váš partner jinak reagovat v kritických situacích? Změnili jste svoje myšlení a nezruinovaly by váš vztah přesně ty samé věci jako posledně? Dokázali byste společně nějaké problémy z minulosti vyřešit? Pokud ne, nemá smysl se k sobě vracet.