1. února 2017
Používání lubrikantů není nic, za co by se žena měla stydět. Někdy je to dokonce nutnost. Jejich používání má však určitá pravidla!

Pokud vám někdo tvrdí, že používání lubrikantů není normální a něco s vámi musí být v nepořádku, nenechte se rozhodit. Lubrikanty tu nejsou (jen) od toho, aby váš sex zachránily, ale mohou už tak kvalitní prožitek z pohlavního styku ještě vylepšit!

1) Ne, není to úchylné

Na používání lubrikantů při sexu vážně není nic zvráceného ani nenormálního, naopak by to o vás mělo ukazovat, že jste znalkyní intimností a víte, co je dobré pro vás i pro vašeho partnera.

Rozhodně se nestyďte lubrikanty vyzkoušet a kdyby náhodou přišly nějaké nechápavé dotazy ze strany kamarádek či někoho jiného, klidně jim vysvětlete, že se rozhodně nemáte za co stydět. Lubrikanty jsou skvělými pomocníky k nádherným zážitkům. Mají například tepelnou funkci (chladí či hřejí), takže mnohou vaše orgasmy posunout do nebeských výšin!

2) Nutnost při análním sexu

Jelikož v konečníku není přirozená vlhkost, tak je velký hazard zkoušet tento typ pohlavního styku bez použití lubrikantů. Zároveň byste měla být zodpovědná a poradit se s odborníkem, který ze široké škály lubrikantů by vám doporučil. Nic nepodceňte, bez použití vhodného lubrikantu je při análním sexu velké riziko vzniku nepříjemného poranění.

3) Riziko infekce

Když jste náchylná na vznik infekcí ve vagíně, raději proberte používání lubrikantů s vaším gynekologem a snažte se najít takové, které neudržují dlouhou dobu ve vagíně vlhkost. Velmi důležitá je také hygiena po sexu. Výzkumy totiž ukázaly, že při pravidelném používání lubrikantů je za jistých okolností (nedodržování následné zvýšené hygieny) vyšší výskyt vzniku infekcí, převážně kvasinkových.

Podívejte se na další stránku na pravidla, která používání lubrikantů má!