28. ledna 2017
Manželský sex bývá zpravidla muži i ženami považován za nejnudnější druh milování – vášeň je dávno pryč a do uvolněného dovádění daleko... Přesto nemusí být zas tak strašný, chce to ale změnit přístup.

Zcela upřímně, problémy se sexem a to, že se z něj stane tuctová, nebo ne zrovna moc vzrušující událost, s největší pravděpodobností a bez výjimky potkají dříve či později každého z nás. Koukáte na ženu (muže) a přemýšlíte, kdy jste, zatraceně, provozovali vlastně naposledy pořádný sex. Minulý týden či měsíc? Vloni? Přitom zlomit to vlastně není nic složitého. Dovolím si hodit v plen pár dobrých rad, které jsem buď sám objevil, nebo pochytil od zkušených přátel, když se zcela výjimečně rozhodli o podobných věcech bavit.

O manželském sexu se zpravidla mezi muži nemluví. Případné trable totiž vnímají jako ­jakési osobní selhání a je jim trapné ho před přáteli odhalit. Bohužel, tato bariéra v komunikaci vzniká i mezi partnery. Oba ví, že jejich sex už pár let stojí za starou belu, nebo už dokonce není vůbec žádný, ale nejsou schopni to spolu pořádně probrat. Žena mluví v náznacích, muž nechápe, o co jde. Ona končí s milencem a on s milenkou, případně on s internetovým pornem a ona frustrovaná s flaškou vína a nejlepší kamarádkou, která je na tom stejně.

Co dělat, aby to tak daleko nezašlo? Čtěte dál!