12. ledna 2017
Krize znamenají pro váš vztah nebezpečí. Když je ale zvládnete, bude pouto mezi vámi a partnerem silnější. Kdy přicházejí a jak je řešit?

Myslet si, že se vašemu vztahu zcela vyhnou, by bylo naivní. Partnerské krize mají své zákonitosti – některé se na nás valí rychlostí tsunami při náhlém problému (klasickým příkladem je odhalení nevěry), jiné se do vztahu připlíží nenápadně a čekají jako nášlapné miny na impulz k výbuchu (frustrace ze špatné komunikace). Samozřejmě se do jediného článku nevejdou všechny příčiny, které krize vyvolávají.

Tady jsou však nejčastější z nich:

Krize úvodní – Třetí rande

Namítáte, že tak brzy ještě ani nejde o vztah? Tak jakápak krize?! Muži by souhlasili, ale z průzkumů vyplývá, že 75 % žen s přítelkyněmi hovoří o svém novém vztahu, jestliže došlo už na třetí schůzku s mužem. Jenže možná by měly být zdrženlivější – třetí schůzka podle psychologů rozhoduje v mnoha případech o tom, jestli se pár bude dál scházet.

„Mnoho žen na třetím rande zjistí, že jim partner nevyhovuje – nejčastěji proto, že si s ním nemají o čem povídat,“ tvrdí autoři studie. „Začnou se chovat odtažitěji, což ale muži nechápou. Co se stalo, když se předchozí dvě schůzky vyvíjely tak slibně a dotyčná přišla i potřetí?“ Vzniká první nesoulad. Dalo by se říct, že pokud vaše láska přežije třetí schůzku a třeba i očekávání, která od ní máte (45 % dotázaných mladých mužů čeká po třetím rande sex a je zklamá­no, když na něj nedojde), má váš vztah šanci začít.