15. prosince 2016
I když mnozí negativní stavy po rozchodech zlehčují, nemělo by se ztracené citové poutu podceňovat!

Rozchody patří k životu podobně jako šťastné začátky vztahů. Málokdo dnes prožije celý život pouze v jednom partnerském vztahu už někdy od základní, či střední školy, i když i takoví šťastlivci se samozřejmě najdou. Je ale přirozené, že to dvěma lidem po jistém čase přestane klapat. Většinou se jeden z nich s rozchodem vyrovnává lépe a druhý upadá do nepříjemné spirály výčitek, lítosti a zklamání. 

Osvědčený lék na porozchodové vztahy není. Lékaři a psychologové však radí, že není radno věci zlehčovat, a to hlavně po rozchodech dlouhodobějších vztah, či rozchodech za opravdu bolestivých okolností. Dopad na lidskou mysl a tělo totiž tyhle stavy mají velmi velký a negativní. Riziko smrti v období do jednoho roku po těžkém rozchodu je dokonce pětkrát vyšší než obvykle! To je děsivá statistika, že? Proto se snažte aktivně zaměstnat svou mysl a obklopit se lidmi, které máte rádi. Čas rány zahojí…

Negativní dopady rozchodu na člověka:

1) Změna váhy

Samozřejmě, pokud jde jen o "kosmetickou úpravu", není to nic hrozného. Horší však je, když se jedná opravdu o veliké skoky. S porozchodovými stavy je spojeno buď přežírání se, či nechutenství k jídlu. Ani jeden z těchto případů pak samozřejmě, kor v delším časovém horizontu, tělu neprospívá. Pokud by u vás přetrvával, obraťte se na vašeho lékaře.