23. listopadu 2016
Vydávám při sexu hodně zvuků? Nebo naopak jsem příliš zticha? Tuhle otázku řeší asi většina žen.

Samozřejmě skoro všude se dočtete, že existuje něco jako zlatá střední cesta – takže ani málo, ani moc. To je sice pravda, vzhledem k tomu, že většina mužů nemá na hlasové projevy v posteli vyhraněný názor, ale v zásadě se dá říct, že skoro každému vyhovuje něco, co není úplný extrém. Pokud by žena v posteli řvala jako lev, kterého se snaží chytit lovci, asi by byl vystrašený. Pokud by žena během celého styku nevydala ani hlásek, zase by mohl být nervózní, jestli vůbec žije. 

Pokud jste spíše tichý typ, příliš se nedoporučuje extrémně přihrávat a vydávat zvuky "za každou cenu" – jde to poznat a působí to afektovaně. Když naopak cítíte, že pohledy vašich partnerů při sexu jsou trochu vystrašené, možná by stálo za to ze svých hlasových projevů maličko ubrat.

Jak už to v sexu a všem, co je s ním spojené, bývá, i této problematice se věnoval jeden průzkum, tentokrát z Velké Británie. 

Zjistilo se, že:

Více než 90% žen uvedlo jako hlavní důvod, proč vydává zvuky při sexu, aby potěšilo a povzbudilo partnera

Více než polovina žen vydává tyto zvuky také proto, aby uspíšily ejakulaci partnera

Zhruba tři čtvrtiny žen vydávají zvuky i tehdy, když vědí, že během tohoto pohlavního styku orgasmu nedosáhnou, nebo (a to je možná překvapivé) už dosáhly