8. července 2016
Nevěra se mezi vás položila jako černý stín. Dokážete ho úspěšně překročit a zůstat spolu?

Nejsou to příliš povzbudivá čísla, která se statisticky týkají nevěr. Zdá se, že alespoň jednou během vztahu delšího než pět let je v Evropě nevěrných 65 % mužů a 46 % žen. Na mnohé zálety (zejména pokud jde o jednorázové ‚bleskovky‘) se vůbec nepřijde. Jenže občas to zkrátka praskne. Možná je to přesně váš případ.

Nevěra jednoho z vás vyplavala na povrch a hlavní otázka, kterou si nyní kladete, je – Půjde to vůbec dál? Možná ano. Zdaleka ne všech­ny páry se rozejdou. Je však potřeba udělat několik důležitých kroků zpátky k sobě.

1. Provětrejte emoce

Napřed ze sebe vypusťte všechny pocity, které vás zevnitř škubají na kousíčky. Plačte, křičte… Máte na to plné právo. Jestliže jste nevěrnicí vy, ačkoliv o stávajícího partnera nadále stojíte, akceptujte všechny projevy jeho bolesti a zklamání (kromě hrubých urážek a násilí samozřejmě). Máte-li spolu zůstat, musíte se v této kritické fází vyvarovat hraničních řešení. Řekněte si, že vyházet mu věci oknem, můžete i později. Nekřičte: „Vypadni!“, na to je čas, pakliže nejde o chronického nevěrníka, kterého jste ‚xkrát‘ varovala.

2. Není to koření

Lidé, kteří si myslí, že nevěra okoření jejich vztah a funguje jako dráždivé afrodisiakum, se fatálně pletou. Netvrdíme, že jejím prostřednictvím nemůže­te dosáhnout ve vztahu pozitivního posunu. Vždycky to ale bude nepříjemné, bolavé a nevěra mezi vámi už napořád zůstane jako bludný kámen, o který pravděpodobně ještě zakopnete. Stejně nesmyslný předpoklad je domnívat se, že ‚vyléčíte‘ nevěru oplácením stejnou mincí. Situace se jen zhorší a sama sobě uškodíte.