30. června 2016
Je na váš vkus moc rychlý? Dělá to pořád stejně? Obraťte jeho oblíbený styl milování ve svůj prospěch.

Martin ví, že se Edita během pár minut nikdy nevzruší. „Potřebuju k tomu dlouhé hlazení a laskání. Snaží se mi sice vyhovět, jenže na něm celou dobu vidím, že je netrpělivý,“ svěřuje se devětadvacetiletá laborantka.

„Když třeba chystám snídani, často ke mně přijde zezadu, stáhne mi kalhotky a ohne mě o kuchyňskou linku. Bez okolků. Jenže já při takovém sexu ještě orgasmus nikdy neměla.“ Byla by nádhera, kdybyste se ve svých erotických potřebách shodli, jenže mužská sexualita se od té ženské dost liší. Je to hlavně kvůli testosteronu, kterého mají muži v těle přibližně desetkrát víc než ženy.

„S rozdílnými biologickými dispozicemi pak souvisejí i další rozdíly,“ upozorňuje sexuoložka Hanka Fifková, autorka knihy Erotické představy žen. „Například rychlost – většina mužů je schopna dospět k orgasmu řádově do pár minut, ale většina žen potřebuje mnohem delší zahřívací kola a k uspokojení dospívá řádově spíše v desítkách minut.“ Navíc muži obvykle problém s dosahováním orgasmu nemají a navíc si ho dokážou přivodit rozličnými cestami.

„U žen naopak bývá často úspěchem, když se to podaří alespoň nějakým způsobem.“ Čím déle jste spolu, tím lépe znáte potřeby toho druhého a dokážete si vzájemně vyhovět. Na erotický soulad ale nemusíte čekat dlouhé měsíce nebo roky. Vyzkoušejte následující metody, kterými z jeho postelového stylu vytěžíte radost také pro sebe!

Jeho styl: Sprintuje

„Pro mě platí: čím pomalejší pohyby, tím víc vzrušení,“ říká třicetiletá kostymérka Karolína. „Lukáš to má přesně opačně. Jakmile přijde na věc, začne do mě rytmicky bušit.“ Jak už bylo řečeno, muži si k orgasmu přijdou snadněji. Milý by se vám proto měl nejdříve přizpůsobit, pak teprve myslet na sebe. Na druhé straně si můžete užívat i jeho zběsilé přirážení. Nesmíte ovšem vynechat alespoň čtvrthodinové zahřívací kolo, během kterého se na divoké milování připravíte. Partnera k tomu ani nepotřebujete. Proto až budete chtít milému dopřát rychlovku podle jeho představ, vytraťte se předtím do koupelny, oblékněte svůdné prádlo, pozorujte v zrcadle své křivky a laskejte se, dokud nedostanete chuť na jeho kopí. Při sexu se pak soustřeďte jen na své tělo.

Podvědomí by vám jinak mohlo servírovat negativní myšlenky typu: „Takhle to nemám ráda,“ případně: „Stejně z toho nebudu nic mít.“ Raději si v duchu rozehrajte erotickou představu, kterou si běžně přivoláváte orgasmus. Nebo můžete změnit prostředí. Když partnera zlákáte k rychlovce na neobvyklém místě, vzrušíte se mnohem rychleji. Jestli vás třeba rozpaluje představa, že vás někdo pozoruje, vykloňte se z okna a přizvěte k sobě drahého zezadu. Zkuste sex na balkoně nebo v zaparkovaném autě. Anebo se pomilujte před zrcadlem.

Tajný trik: Jestli už váš partner nemá k výbuchu slasti daleko a vy stále potřebujete čas, obejměte mu palcem a ukazováčkem penis těsně pod žaludem a stiskněte. Zatlačíte tak na močovou trubici, zastavíte přítok krve do penisu a zmírníte tím jeho vzrušení.

Doporučená poloha: Jestli cítíte, že byste přece jen potřebovala zpomalit, převalte se na bok a nabídněte mu klín zezadu. Tahle pozice mu nedovolí, aby se pohyboval tak razantně.

Když je moc rychlý: Pokud nestihnete ani zvlhnout, kdežto on už má orgasmus, nejspíš trpí předčasnou ejakulací. Poraďte mu, aby rytmicky zatínal pánevní svaly, a tím si je posiloval. Měl by pak vydržet déle. Nebo ho požádejte, aby se do vás nedostával celým penisem, ale jen mělce.