15. září 2017
Pořád věříte, že se vám ideální partner jen tak připlete do cesty? Stop! Na to nespoléhejte!

1. Buďte upřímná sama k sobě

Fajn, takže vy jste se rozhodla najít životního partnera? Uvědomte si, že se nemáte za co stydět. Lidé hledají lásku od nepaměti, a když si tenhle vzrušující fakt připustíte, rozhodně to neznamená, že byste měla být považována za méněcennou zoufalku. Prostě jste poznala, co potřebujete.

2. Buďte upřímná k druhým

Výborně, už jste se přiznala sama sobě. Teď to pěkně vyklopte i ostatním. Nikdo po vás nechce, abyste se každému na potkání svěřovala, že vaše postel právě zeje prázdnotou a vy netoužíte po ničem jiném než ji zaplnit nějakou sympatickou osobou opačného pohlaví. Ale povědět přátelům, že jste se rozhodla najít si partnera, přece můžete, ne? Nechte je, ať pročešou své databáze a vyberou ty jedince, o nichž si myslí, že byste si s nimi mohla rozumět. Potom už jen stačí, aby vás společně vytáhli na pivo nebo na sobotní mejdan.

3. Ukliďte si v hlavě

Proces hledání partnera je víc o vás než o něm. Dokud si neujasníte, kdo vlastně jste, co vás činí šťastnou a co od vztahu čekáte, hledání drahé polovičky nemá příliš šancí na úspěch. Je to stejné, jako když vyrazíte na nákup šatů; potřebujete mít základní představu, jaké byste chtěla, co vám sluší a kolik do nich hodláte vrazit.

TIP: Chcete nejlepší sex? Vybírejte podle znamení!

4. Definujte, co chcete

Důkladně si promyslete, které vlastnosti a kvality od partnera nekompromisně vyžadujete. Co byste byla ochotná mu tolerovat? A s čím se rozhodně nesmíříte? „Nesnesla bych, kdyby se obden opíjel s kamarády a byl moc velký puntičkář. Smířila bych se s tím, pokud by mi žárlivě telefonoval, kdybych seděla s kamarádkou ve vinárně, a nevadilo by mi, kdyby toho moc nenamluvil,“ svěřuje se pětadvacetiletá recepční Alice. Pozor! Nebuďte příliš konkrétní a nechte si určitý prostor pro ústupky.

5. Běžte za ním

Ne, svého parťáka opravdu nepotkáte, jestli budete z práce chodit nejkratší cestou domů a o víkendech budete sedět v křesle a číst Manon Lescaut. Kývněte na všechna možná pozvání – jděte s kamarádkou prozkoumat ten nový klub a objevte se i na firemním večírku. Na čím víc akcí dorazíte, tím více lidí potkáte.