12. června 2016
My ženy jsme často až příliš tolerantní a empatické. Ale když už se naštveme, tak je lepší nám jít z cesty. Čím nás muži rozčílí?

Změna

Když vám řekne, že vám to sluší, je to v pořádku, ale pokud vás nutí oblékat se a chovat podle jeho stylu, je to k naštvání. Obě pohlaví máme tendence toho druhého měnit, ale měli bychom se smířit s tím, že to prostě nejde. A nutit někoho aby zahodil tenisky a chodil jen v lodičkách, je nesmysl.

Miláčku, pusinko, zlatíčko! A najednou opak!

Ze začátku je muž zamilovaný až po uši a sladkými slůvky a gesty nešetří. Najednou to přestane. A začne opak. Žárlivost, pronásledování, omezování styku s přáteli, oklešťování zálib, manipulace… Máte najednou pocit, že osoba, kterou zbožňujete se proměnila v někoho úplně jiného. Mluvte s ním, a když to nepomůže, raději odejděte.

„Na háku“

Když je vám 15, tak to možná zvládnete akceptovat, ale později už ne. Pokud se s ním cítíte jako asistentka, nepředstaví vás svým přátelům, naplánuje s vámi nic do budoucna, je to k zbláznění. Dejte mu jasně najevo, že tento přístup vám nevyhovuje, jinak v sobě vztek budete dlouho dusit, až to skončí hádkou či rozchodem.

Muži si někdy neuvědomují, že vám svým chováním ubližují nebo zraňují. Nedejte se a řekněte jim to. Když budete problémy řešit včas, nestanou se z nich  ty obrovské nepřekonatelné.