29. května 2016
Žádný vztah se neobejde bez jemných provokací a slovních výčitek. Toto jsou časté startéry hádek:

Jsi neustále jen na gauči

Scénář, když se vrátíte z práce po náročném dni, a ON sedí na gauči před televizí, není vůbec ojedinělý. A dokáže vás neuvěřitelně vytočit. Ale vaše kritika zase vytočí jeho. On má za sebou také náročný den v práci a na rozdíl od vás umí chvíli relaxovat.
Tip: sedněte si na chvíli k němu a odpočiňte si. Věřte, že domácí práce vám neutečou!

Ty jdeš zase pryč?

Muži mají tendenci z konfliktu odcházet. Říká se, že žena se řídí očima a muž ušima. A on skutečně nerad poslouchá dokola ty stejné výčitky. Muž jednoduše nerozumí všem vašim pocitům, výlevům, otázkám atd.
Tip: zkuste nezačínat větu slovy: zase, opět, typické, jako vždy… Automaticky čeká výtku a staví se to protiútoku.

To jsi celý ty, zase mě neposloucháš!

Hlasité výčitky, které trvají minuty, muž přestane poslouchat hned na začátku. Muži prostě nevnímají tolik vjemů za vteřinu jako my. Takže mu nákupní seznam napište, důležité věci s ním řešte v klidu bez výčitek a nebudete se zbytečně hádat.

Udělej to takhle!

Chcete svému muži poradit, ale to není dobrý nápad. Muž je ten, který si s každým problémem poradí a umí ho jednoduše vyřešit. Vaše rady doplněné netrpělivým tónem ho naštvou a bude mu to ještě déle trvat.
Tip: používejte slova, kterými se vyjadřuje on sám. Rady řekněte srozumitelně a jasně a nedýchejte mu za krk, abyste si ověřila, jestli to dělá podle vás.

Ponožky! Záchodové prkénko!

I když mu něco budete připomínat každý den, nezmění se to. Opakování nepomůže. Ponožky se zázračně neobjeví v koši na prádlo a prkénko na záchodě stejně nebude dole.
Tip: naučte se s tím žít.