14. května 2016
Ještě nedávno jste se s milým s nadšením milovala třeba třikrát denně. Teď se necháte přemlouvat, a ještě ze sexu nic nemáte. Víme proč!

Léky, které vás pořádně vysávají

Antidepresiva nebo antikoncepce patří ke známým škodičům libida. Pozor si ale dejte i na léky proti zánětům a alergiím, k jejichž vedlejším účinkům patří vysušování sliznice – bohužel nejen té nosní. Tyhle pilulky mohou navíc snížit i produkci poševního sekretu, který je k božskému sexu naprosto nezbytný. Tip: Prášků se vzdávat nemusíte, ale do postele se vybavte lubrikačním gelem.

Nebezpečí v sedle

Jízda na kole může podle nedávné vědecké studie časopisu The Journal of Sexual Medicine ovlivnit citlivost vaší pochvy – za jedné podmínky: Řídítka umístěná níže než sedlo vás nutí naklánět se dopředu, a vy tak vyvíjíte tlak na vaginu. Časem se může dostavit znecitlivění intimních partií, ačkoli vás partner při sexu stimuluje stále stejným způsobem. Ať už se věnujete klasické jízdě na kole či spinningu, vždycky zkontrolujte polohu řídítek a tvar sedla. To by mělo být širší, nikoli úzké – takové typy jsou určeny mužům!

Cigarety

Kouření podle odborníků zpomaluje krevní oběh i tehdy, když chcete mít sex. „Pokud nebude vaše krev proudit dost rychle, neprokrví se vám pohlavní orgány a nedojde k jejich lubrikaci. Šance dosáhnout orgasmu se tak dost snižuje,“ varuje lékařka Alyssa Dweck. Možná existuje milion důvodů, proč zrovna toužíte dopřát si cigaretu, ale mějte na paměti, že každým popotažením z cigára se vzdalujete možnosti dosáhnout vyvrcholení…

Poslední drink

Jasně, jedno nebo dvě martini můžou vaši touhu pěkně nastartovat. „Malé množství alkoholu podporuje krevní oběh, což pociťujete jako stoupající vzrušení,“ říká gynekoložka Alyssa Dweck, spoluautorka knihy V jako Vagina. Ale pozor! Pití dokáže i zradit! „Alkohol zároveň funguje i jako anestetikum a oslabuje tělesné reakce,“ vysvětluje Dweck. Aby vás koktejl nevyšachoval z noci plné vášně, dejte si hranice. Nikdy do sebe nenaklopte víc než jeden drink během jedné hodiny, přičemž za celý večer nevypijte víc jak tři!